Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Przyciski Geberit – zobacz najpopularniejsze przyciski spłukujące na rynku

Źródło in360.pl

Miska WC wisząca to niekwestionowany element nowoczesnej łazienki. Zestawy podtynkowe są aktualnie standardem w naszych łazienkach. Dzięki zastosowaniu stelaża podtynkowego możemy zamontować wiszącą miskę WC, dzięki której wnętrze łazienki jest estetyczne, a także zyskuje na przestronności. Stelaż podtynkowy do miski wiszącej WC zapewnia większą higienę  – zbiornik spłuczki schowany jest w ścianie, dlatego nie gromadzą się na nim bakterie, a dzięki podwieszanej misce czyszczenie podłogi jest dokładne i bezproblemowe. Natomiast elementy zewnętrzne to miska i przycisk spłukujący.

Geberit – lider wśród stelaży podtynkowych i przycisków spłukujących

Oferta stelaży podtynkowych i przycisków spłukujących jest bardzo szeroka. Jest kilka firm specjalizujących się w ich produkcji. Potentatem w tym zakresie jest Geberit, który ma ponad 350 sztuk różnych przycisków. Co bardzo ważne, wyposażając nasze wnętrza elementami firmy Geberit, mamy gwarancję, że części zamienne będą dostępne jeszcze przez 25 lat od momentu wycofania danego produktu ze sprzedaży. 

Przyciski Geberit – najwyższa jakość

Przycisk jest jedynym widocznym i wyeksponowanym elementem spłuczki. Oprócz funkcji wizualnej spełnia również funkcje techniczne. Dlatego warto zainwestować w produkt najwyższej jakości. Często przycisk jest elementem kompletu ze stelażem podtynkowym i wtedy nie musimy kupować go osobno. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, pamiętajmy by wybrać model dostosowany do stelaża i spłuczki. Przede wszystkim decydujmy się na wszystkie elementy od jednego producenta. Dobrą praktyką jest zacząć aranżację naszej łazienki od przycisku i dopiero do niego dobrać stelaż. Jeśli zaczniemy od stelaża znacznie ograniczymy sobie wybór możliwych przycisków. Przyciski spłukujące Geberit mogą składać się z jednego klawisza z dodatkową funkcją STOP zatrzymującą wypływ wody. Jednak najpopularniejsze są przyciski do spłukiwania dwudzielnego, umożliwiające spłukiwanie wody w dwóch  trybach – normalnym (4 l, 6 l lub 9 l) i ekologicznym (2 l, 3 l lub 4 l). Po dobraniu przycisku od strony technicznej następnym krokiem są cechy wizualne.

Przyciski Geberit występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, od standardowej bieli po wyszukaną umbrę. Równie istotną cechą jest materiał z którego wykonany jest przycisk. Plastik jest najbardziej popularny i budżetowy, szkło – estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości, natomiast stal – trwała i bezproblemowa w eksploatacji. Kolejny krok to dobranie przycisku pod kątem jego umiejscowienia. Przyciski montowane są zazwyczaj na przedniej ściance obudowy stelaża, rzadziej na poziomej półce powstałej po zabudowaniu go od góry. Rozwiązanie to stosuje się przy montażu stelaży niskich. Jednak większość przycisków Geberit jest uniwersalna i pasuje do obu sposobów instalacji. Ważny jest także sposób uruchamiania spłuczki przez przycisk. Mamy tu do wyboru przyciski mechaniczne uruchamiane plastikowymi popychaczami, pneumatyczne – powietrzem oraz elektroniczne, które wymagają doprowadzenia dodatkowego źródła zasilania. Przyciski Geberit inspirują nas również różnorodnością kształtów. Przepiękne wzorniczo, zachwycają klasyką, ale także zaskakują wyrafinowanymi formami. Wyglądają bardzo efektownie, ale poza tym oferują wiele wszechstronnych funkcji, jak:

  • bezdotykowe spłukiwanie toalety – po zbliżeniu ręki do przycisku następuje spłukiwanie, zaawansowane modele spłukują już po samym wstaniu z toalety
  • zdalne uruchamianie spłukiwania – przycisk może być osadzony poza obrysem stelaża
  • zintegrowane urządzenie do usuwania zapachów DuoFresh – przycisk z zamontowanym filtrem węglowym zasysającym zanieczyszczone powietrze i wydmuchującym przefiltrowane
  • pojemnik na kostki do spłuczki – umożliwia umieszczenie kostki dezynfekująco-odświeżającej wewnątrz zbiornika spłuczki
  • światło orientacyjne z czujnikami ruchu w łazience –  przyćmione światło delikatnie wskazuje drogę do toalety
  • przyciski wandaloodporne – odporne na uderzenia, mające zastosowanie w przestrzeniach publicznych
  • przyciski zlicowane ze ścianą – ulubione rozwiązanie przez projektantów, sprzyja utrzymaniu harmonii
  • indywidualne projekty, np. przycisk z własnym pomysłem na aranżację frontu

Aby ułatwić dopasowanie przycisków Geberit do spłuczek, otrzymały one wspólną nazwę „rodziny”: Sigma, Omega, Delta. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja przycisków Geberit Sigma. To gwarancja solidnych i wytrzymałych materiałów o wysokiej jakości, co w efekcie przekłada się na długą i bezproblemową eksploatację. Cechuje je duża estetyka i dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Przyciski Geberit Sigma to idealne rozwiązanie do każdej nowoczesnej łazienki. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych o zróżnicowanym wzornictwie, dzięki czemu z łatwością możemy je dopasować do aranżacji łazienki.

Wybór firmy Geberit to sprawdzony wybór.

Geberit to ponadczasowe i innowacyjne rozwiązania techniczne, szlachetne materiały i wiecznie trwałe wzory. Idealna równowaga między eleganckim wyglądem a praktyczną funkcjonalnością. To również technologie, które codziennie wpływają na poprawę naszego życia i środowiska, w którym żyjemy. Pamiętaj, Twój wybór jest ważny!

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx