Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Dopłata do odszkodowania – sposób na szybkie odzyskanie pieniędzy

Obowiązkowa polisa OC pozwala na finansowe zadośćuczynienie szkód powstałych w wyniku kolizji drogowej lub wypadku. Jednak często zbyt niskie odszkodowanie nie jest w pełni satysfakcjonujące. Zaniżone odszkodowanie w wyniku wydania decyzji ubezpieczyciela to praktyka dość częsta.

OC sprawcy umożliwia pokrycie szkód, które nastąpiły u osoby poszkodowanej w wyniku kolizji czy wypadku. Powstałe w wyniku zdarzenia komunikacyjnego szkody można też pokryć dzięki własnemu ubezpieczeniu AC (jeśli takowe posiadamy). Jednak bardzo często zdarza się, że proponowana przez towarzystwo ubezpieczeniowa kwota nie wystarcza do naprawy pojazdu. Aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą szkód, warto pomyśleć o rozwiązaniu, które pozwoli szybko i bez zbędnych formalności odzyskać należne pieniądze.

Odszkodowanie zostało zaniżone w wyniku decyzji ubezpieczyciela – co robić

Jeśli zaproponowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe kwota zadośćuczynienia z polisy OC sprawcy czy z naszego Autocasco jest według nas zaniżona, warto ubiegać się o należyte odszkodowanie. Niestety zaniżanie wysokości należytego odszkodowania to dość częsta praktyka wśród ubezpieczycieli. Większość osób niestety rezygnuje z odwoływania się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Głównie dlatego, że wiąże się to z dużym prawdopodobieństwem nieuwzględnienia reklamacji, co do wysokości wypłaconej kwoty. Kolejnym etapem walki może być założenie sprawy w sądzie. Jednak takie rozwiązanie to: opłaty, formalności i duże obciążenie, jeśli chodzi o czas.

Dopłata do odszkodowania – na czym polega

Sposobem na uzyskanie odpowiadającej wypłaty odszkodowania jest dopłata do niego. Na czym ten proces polega? Procedura uzyskania dopłaty do odszkodowań opiera się na cesji wierzytelności. Polega to po prostu na tym, że na wybraną kancelarię prawną przenosi się prawo do żądania wyższego odszkodowania (należy w tym celu przedstawić w kancelarii kosztorys naprawy pojazdu), a w zamian otrzymuje się żądaną kwotę. Plusem takiego rozwiązania, oczywiście poza szybkim uzyskaniem należnych pieniędzy, jest to, że mamy z głowy wszelkie formalności. Tym samym oszczędzamy swój czas i pieniądze. Dopłata do odszkodowania jest więc wyjściem opłacalnym pod wieloma aspektami.

Jeśli więc nie satysfakcjonuje cię wypłacone odszkodowanie, warto powierzyć sprawę fachowcom doświadczonym w tym temacie. Odkup odszkodowania to rozwiązanie w pełni legalne i korzysta z niego coraz więcej osób.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx