Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Jaki wpływ na atmosferę mają zapachy do domu?

Zapachy do domu, podobnie jak kolory, tkaniny oraz meble wpływają na jego wygląd, oraz klimat. Bez tego dom jest jedynie lokalem wypełnionym przedmiotami. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak odpowiednio dobrać świece oraz olejki zapachowe! 

  1. Jakie  nuty zapachowe pasują do jadalni?
  2. Najlepsze olejki zapachowe do sypialni 
  3. Jakie zapachy uspokajają? 
  4. Nuty zapachowe poprawiające koncentracje 

Różnorodne zapachy do domu mogą mieć działanie uspokajające, pobudzające pracę mózgu lub pozytywnie wpływające na sen, nastrój i wiele innych aspektów. Chcąc w pełni wykorzystać dobroczynne działanie aromatów, sięgaj po inne kompozycje do każdego pomieszczenia. 

Jakie  nuty zapachowe pasują do jadalni?

 Jadalnia oraz salon to specyficzne miejsca. Zwykle pojawiają się w nich zapachy związane z gotowaniem i jedzeniem. Z tego względu nie zaleca się stosowania silnych, rozbudowanych mieszanek zapachowych. Świetnie sprawdzą się delikatne, przytulne i ciepłe zapachy. Palone drewno, bursztyn czy bawełna z pewnością dopełnią klimatu pokoju. 

Najlepsze olejki zapachowe do sypialni 

Zapachy do domu powinny współgrać z funkcjami konkretnych pomieszczeń. Sypialnia jest miejscem relaksu oraz wyciszenia. Z tego względu warto wybierać zapachy o podobnym działaniu. Doskonale sprawdzą się świece i olejki lawendowe. Charakteryzuje się ona nie tylko bardzo świeżym i czystym zapachem, ale również właściwościami uspokajającymi i przeciwbólowymi. 

Jakie zapachy uspokajają? 

Odpowiednio dobrane zapachy do domu mają ogromny wpływ na nastroje domowników. Bardzo uniwersalnym rozwiązaniem jest sięganie po olejki i świece o zapach mających działanie uspokajające. Należy pamiętać, że dom jest z zasady miejscem relaksu. 

Doskonale sprawdzi się nie tylko olejek lawendowy, ale również jaśminowy, paczulowy oraz miętowy. Dla miłośników silniejszych aromatów dobrym wyborem będzie także olejek różany. 

Nuty zapachowe poprawiające koncentracje 

Zarówno świece, jak i wszelkiego typu olejki oraz dyfuzory to doskonały sposób na zmianę zapachu w pomieszczeniu. W pokojach służących do pracy, w gabinetach czy pokojach do nauki, warto starannie dobrać nuty zapachowe. Powinny być one łagodne, świeże i poprawiające koncentrację. Warto unikać jednak zbyt ostrych olejków, które mogą mieć działanie np. wysuszające śluzówki, co jest wyjątkowo kłopotliwe podczas pracy przy komputerze. Doskonale sprawdzi się niewielka ilość eukaliptusa i goździków. 

W pomieszczeniach używanych przez wszystkich domowników lepiej unikać silnych, drażniących mieszanek zapachowych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx