Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Leczenie zaćmy w klinice PROVISUS

Zaćma to poważna choroba, na którą w samej tylko Polsce choruje nawet 800 tysięcy osób. Można jednak leczyć ją szybko i skutecznie, np. w klinice PROVISUS. Tu bezpiecznie i w komfortowych warunkach realizowane jest leczenie zaćmy.

Operacja zaćmy w ramach NFZ

Klinika PROVISUS to renomowana klinika okulistyczna w Czeskim Cieszynie zaprojektowana z myślą o leczeniu zaćmy i innych schorzeń okulistycznych w optymalnych warunkach. Zabiegi wykonywane są przez wybitnych specjalistów z dziedziny chirurgii mających do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt i najwyższej jakości soczewki. Pacjentom zapewniony jest wysoki standard i bezpieczeństwo przed, w trakcie oraz po operacji zaćmy.

Osoby korzystające z usług kliniki otrzymują kompleksową opiekę w zakresie leczenia katarakty, wliczając w to leki i kontrolę pozabiegową, która jest również ujęta w procesie wdrożonego leczenia.

Operacja na zaćmę – co warto o niej wiedzieć?

Chirurgiczne usunięcie zaćmy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Trwający Okołu 20 minut zabieg jest bezbolesny oraz bezpieczny. Pacjent już kilka godzin po operacji może opuścić klinikę. Po tym jak zostanie wykonane miejscowe znieczulenie, wykonywane jest niewielkie nacięcie a do oko wprowadzone zostaje małe narzędzie chirurgiczne. Zmętniała soczewka rozdzielona jest na mniejsze fragmenty za pomocą ultradźwięków. Po tym jak fragmenty zostaną już usunięte, w miejsce zmętniałej soczewki wszczepiana jest sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa.

Pacjenci klinik PROVISUS mają możliwość wyboru soczewki, oczywiście lekarze pomagają w dopasowaniu rozwiązania, które w danym przypadku będzie najlepsze. Po zabiegu, pacjenci otrzymują komplet bezpłatnych leków, jak również zaproszenie na wizytę kontrolą realizowaną w terminie od 14 do 28 dni po zabiegu.

Leczenie schorzeń okulistycznych za pomocą iniekcji doszklistkowej W klinice PROVISUS realizowane jest także leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) oraz innych schorzeń okulistycznych przy zastosowaniu iniekcji doszkolistkowej. Iniekcja doszkolistkowa leku, który hamuje rozrost naczyń, to najnowsza i najbardziej efektywna metoda leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej wiążącej się z wiekiem. Jest również z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu innych chorób plamki. Pełna terapia obejmuje serię zastrzyków wykonywanych w 4-6 tygodniowych odstępach.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx