Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 marca 2023

Kto może otrzymać pożyczkę gotówkową w banku?

Pożyczka gotówkowa w banku to sposób na uzyskanie gotówki na dowolny cel. Zdobyte w ten sposób środki można przeznaczyć np. na remont mieszkania, zagraniczną podróż czy kupno samochodu. Kto może ubiegać się o pożyczkę gotówkową? Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać pożyczkę na dowód osobisty?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Żeby móc starać się o pożyczkę gotówkową, trzeba spełnić kilka podstawowych wymagań. Najważniejsze z nich to:

  • pełnoletność,
  • posiadanie aktualnego dowodu osobistego,
  • posiadanie zdolności kredytowej.

Warunki konieczne do uzyskania pożyczki na dowód osobisty to pełnoletność i posiadanie zdolności kredytowej. Bank, przed udzieleniem pożyczki, musi się upewnić, że ma do czynienia z wiarygodnym klientem. W tym celu najczęściej wysyła zapytanie do BIK (Biura Informacji Kredytowej) i BIG (Biura Informacji Gospodarczej).

Pożyczka na dowód osobisty

Pożyczka na dowód osobisty to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki i nie mają czasu na załatwianie skomplikowanych formalności. Pożyczka na dowód osobisty jest udzielana na podstawie dokumentu tożsamości, nie trzeba dostarczać dodatkowych dokumentów, np. zaświadczeń o zarobkach. Najczęściej wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach, w którym trzeba wykazać ich źródło i wysokość. To, o jaką kwotę pożyczki gotówkowej na dowód osobisty można się ubiegać, będzie zależało od wewnętrznych ustaleń banku. Zwykle są to kwoty od 1000 do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim

W PKO Banku Polskim można ubiegać się o pożyczkę online. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Obecni klienci mogą złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową w PKO BP za pomocą aplikacji mobilnej IKO lub w serwisie internetowym iPKO. W ich przypadku sam proces decyzyjny jest szybki, a pieniądze można otrzymać już w 30 sekund od akceptacji umowy.

W przypadku nowych klientów zasady ubiegania się o pożyczkę gotówkową wyglądają nieco inaczej. Wtedy, po wypełnieniu wniosku, należy wskazać nr konta, który jest w aktywnym użyciu przez wnioskodawcę. Z tego konta trzeba wykonać przelew na 1 zł – dzięki temu będzie można potwierdzić tożsamość. Oprócz przelewu konieczne będzie również dołączenie zestawienia transakcji z ostatniego miesiąca, przeprowadzonych na wskazanym wcześniej koncie. Po dopełnieniu tych formalności wnioskodawca otrzyma umowę, którą może podpisać za pomocą kodu SMS. Pieniądze mogą pojawić się na koncie nawet tego samego dnia.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx