Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Przesyłanie bagażu – kiedy się na nią decydować?

Wyjazd wakacyjny lub dłuższa podróż za granicę wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą dużego bagażu, zwłaszcza kiedy podróżuję się w większym gronie, a szczególnie z małymi dziećmi. Linie lotnicze prowadząc różnorodną politykę bagażową, natomiast w większości przypadków w grę wchodzi skromny bagaż podręczny o wadze do około 8 kg, a także dodatkowe bagaże rejestrowane, na przykład o wadze do 20 kg. Większą walizkę wystarczy przekazać pracownikom linii lotniczej przed wylotem podczas odprawy. Mimo tak wygodnej możliwości, część pasażerów decyduje się na przesłanie bagażu w miejsce docelowe kurierem. Dlaczego bywa to opłacalnym rozwiązaniem?

Kiedy warto wysłać bagaż kurierem?

Zabranie w podróż dodatkowego bagażu rejestrowanego to z pozoru najwygodniejsze rozwiązanie, jednak istnieją pasażerowie, którzy wybierają inny sposób, a mianowicie wysyłkę bagażu kurierem. Oto sytuacje, w których takie rozwiązanie wydaje się całkiem zasadne:

  • Wysoka cena bagażu rejestrowanego – szczególnie tanie linie lotnicze lubią zarabiać na swoich pasażerach w ramach dodatkowych usług. Relatywnie tani bilet łączy się z wysoką ceną bagażu rejestrowanego. W takiej sytuacji wcześniejsza wysyłka bagażu kurierem to sposób na oszczędności.
  • Bardzo duży bagaż na długą podróż – w przypadku bardzo długiej podróży lub tymczasowej przeprowadzki za granicę, w grę może wchodzić naprawdę duży bagaż, którego waga przekracza 20 kg. Wysłanie go kurierem staje się wówczas nie tylko sposobem na oszczędność, ale także wygodniejszym rozwiązaniem. Transport kilku dużych walizek na lotnisko, a następnie odbiór z lotniska docelowego bywa naprawdę niewygodnym wyzwaniem. Zdecydowanie lepiej zabrać ze sobą walizkę podręczną, podczas gdy pozostałe elementy bagażu zostaną dowiezione przez kuriera bezpośrednio pod wskazany adres pobytu.
  • Oszczędność czasu – zwłaszcza po lodach międzykontynentalnych oczekiwanie na bagaż bywa długie i wyczerpujące. Wybór kuriera pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Jak przygotować bagaż do wysyłki kurierem?

Rozważając wysyłkę bagażu kurierem, należy pamiętać, że przewoźnicy nie oferują usługi w postaci transportu bagażu. Z tego wynika, że przesyłany towar musi spełniać wymagania dotyczące przesyłek kurierskich. Wykorzystanie wyłącznie walizki nie wchodzi w grę, ponieważ posiada ona nieregularne kształty, więc zostałaby potraktowana jako przesyłka niestandardowa, co znacząco wpłynie na cenę usługi.

Przesyłka kurierska wymaga zapakowania w karton w kształcie prostopadłościanu, bez wystających elementów, najlepiej zabezpieczony dodatkowo folią stretch. Przedmioty znajdujące się wewnątrz nie powinny się przemieszczać, w czym pomocne będzie szczelne wypełnienie przesyłki, a także skorzystanie z dodatkowego wypełniacza.

Co nie może znaleźć się w bagażu wysyłanym kurierem?

Oprócz tego istnieje lista przedmiotów wykluczonych z przewozu. Regulamin każdego kuriera stanowi kwestią indywidualną, ale zazwyczaj na takiej liście znajdują się między innymi substancje niebezpieczne, broń palna, napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe, pieniądze, papiery wartościowe, kosztowna biżuteria i dzieła sztuki. Ponadto ze względów bezpieczeństwa w bagażu wysyłanym kurierem nie należy umieszczać kosmetyków i innych substancji płynnych.

Rozważasz wysyłkę swojego bagażu kurierem? Apaczka – platforma kurierska B2B to miejsce, w którym wygodnie porównasz oferty poszczególnych przewoźników, a następnie zamówisz usługę w interesującym cię standardzie i najniższej możliwej cenie!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx