Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Ukulele – czy to idealny prezent na święta?

Najlepszy prezent na święta to oczywiście prezent trafiony. Z trafieniem w potrzeby nie ma większego problemu w przypadku osób, które bardzo dobrze znamy lub możemy je po prostu zapytać o aktualne marzenia. Gorzej, gdy bliska nam osoba nie ma pojęcia, co chciałaby znaleźć pod choinką albo woli niespodzianki. Wbrew pozorom takich osób jest całkiem sporo. Czy wówczas dobrym pomysłem na prezent będzie… ukulele? Sprawdźmy.

Jakie prezenty wręczymy na święta Bożego Narodzenia 2022?

Z tegorocznych badań[1] przeprowadzonych przez Provident Polska wynika, że zaledwie połowa z nas spodziewa się prezentu pod choinką, a ponad 13% badanych w ogóle nie wie, co chciałoby otrzymać. Do życzeń tych bardziej zdecydowanych należą m.in. vouchery prezentowe, kosmetyki, odzież, obuwie, biżuteria oraz elektronika. Niestety, dane te nie są zbyt pomocne, jeśli nie znamy dobrze osoby, którą planujemy obdarować albo wiemy, że ma ona praktycznie wszystko.

Jak wręczyć trafiony prezent świąteczny?

Przez zupełnie przypadkowy wybór podarku możemy wprawić bliską osobę w zakłopotanie. Pokażemy, że wcale jej nie znamy i nie postaraliśmy się, by ją poznać. Ba! Zdarza się, że niechcianym prezentem jesteśmy w stanie nawet obrazić obdarowanego, np. kupując bieliznę wyszczuplającą lub akcesoria do sprzątania domu dla kobiety albo alkohol dla abstynenta.

Spora trudność pojawia się w przypadku młodszych członków rodziny, bo wręczany prezent świąteczny powinien trafiać w potrzeby dziecka i jednocześnie spełniać oczekiwania rodziców. Świnka morska, wiadro słodyczy, wielka maskotka albo perkusja z pewnością ucieszą malucha, ale niekoniecznie jego rodzica.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest poproszenie o podsunięcie pomysłu na prezent – osoby, której chcemy go wręczyć albo kogoś z jej najbliższego otoczenia, jeśli wolimy zrobić jej niespodziankę.

Ukulele to idealny prezent na święta – ale czy zawsze?

Poszukując idealnego pomysłu na bożonarodzeniowy prezent, często pomijamy przedmioty nieoczywiste, a takim bez wątpienia jest ukulele. To pełen wakacyjnego uroku instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych. Przypomina małą gitarę klasyczną, ale jest znacznie prostszy w opanowaniu. Ukulele może być idealnym prezentem na święta pod warunkiem, że osoba, którą chcesz obdarować:

  • interesuje się muzyką lub widać, że ma artystyczną smykałkę,
  • aktualnie gra np. na gitarze lub marzy, by zacząć grać na jakimś instrumencie,
  • nie posiada jeszcze ukulele lub wiesz, że obecne jest słabej jakości, zniszczone itd.

Nie ma znaczenia, ile ta osoba ma lat ani czy grała kiedykolwiek na jakimś instrumencie. Ukulelistą można zostać w każdym wieku, także bez wcześniejszego doświadczenia muzycznego.

Ukulele jako prezent świąteczny dla dziecka

Muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Nie bez powodu specjaliści rekomendują rodzicom nucenie piosenek i słuchanie muzyki klasycznej, gdy dziecko znajduje się jeszcze w brzuchu matki. Zdecydowana większość kilkulatków kocha tańczyć, śpiewać, słuchać piosenek i grać na instrumentach. Talent czy umiejętności nie mają na tym etapie życia żadnego znaczenia. Kompaktowe, poręczne i niedrogie ukulele genialnie sprawdza się jako pierwszy instrument dla dziecka. Idealnie leży w małych rączkach i jest łatwiejsze w obsłudze od klasycznej gitary. Akordy są proste i mniej wymagające. Ukulele posiada tylko cztery miękkie struny. Wprowadza malucha w fascynujący świat muzyki i niejednokrotnie zatrzymuje w nim na lata.

Ukulele + kurs gry = idealny prezent na święta

Wręczając w prezencie ukulele, trzeba mierzyć siły na zamiary – zwłaszcza, gdy obdarowany jest dzieckiem. Bo co z tego, że dostaniemy porządny instrument, skoro nie będziemy wiedzieć, co z nim zrobić? Dlatego razem z ukulele warto podarować bliskiej osobie kurs gry, internetowy lub stacjonarny. W dobrych sklepach muzycznych, oprócz ukulele, kupimy także zestaw książka + kurs VOD.

Przy zaangażowaniu ucznia i doświadczeniu nauczyciela, często wystarcza już jedna lekcja, by zagrać na ukulele krótką, prostą piosenkę. Szybko widoczne (a właściwie słyszalne) efekty dostarczają ogromu satysfakcji i motywacji do dalszego rozwijania pasji. To ważne szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które łatwo się zniechęcają, gdy dana czynność im nie wychodzi.

[1] https://strefabiznesu.pl/tegoroczne-swieta-bozego-narodzenia-beda-wyjatkowo-drogie-wydamy-o-kilkaset-zlotych-wiecej-niz-rok-temu/ar/c3-17049719

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx