Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Czy można kupić gotową suknię ślubną online i być naprawdę zadowoloną?

Zakup sukni ślubnej chyba większości z nas kojarzy się z długotrwałym i bardzo kosztownym procesem. Jednak suknia ślubna wcale nie musi być zaprojektowana na indywidualne zamówienie ani szyta na miarę w prestiżowym salonie, by zachwycać i pięknie leżeć. Obecnie można kupić suknie ślubne online, które są gotowe, dostępne od ręki w różnych rozmiarach. Czy taka kreacja jest w stanie zadowolić wymagającą (czyli każdą) pannę młodą?

Czy suknia ślubna musi być droga i szyta na miarę?

Kreacja panny młodej jest praktycznie zawsze obiektem żywych dyskusji zarówno gości weselnych, jak i osób oglądających zdjęcia z uroczystości, które państwo młodzi i weselnicy chętnie zamieszczają w mediach społecznościowych. Do tego dochodzi powszechne przekonanie, że ślub to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu, więc nie wypada szukać oszczędności w żadnym obszarze organizacji przyjęcia, a już na pewno nie w kwestii stroju królowej wieczoru. I tak młodzi, ulegając presji społecznej i panującym stereotypom, wydają na stylizacje ślubne kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli dysponują odpowiednio wysokim budżetem, nie ma problemu. Gorzej, gdy koszty wesela, w tym sukni ślubnej, zaczynają przerastać przyszłych małżonków.

Zakup sukni ślubnej online – najczęstsze mity

Dostępne online suknie ślubne to gotowe projekty sprzedawane w atrakcyjnych cenach. Niektóre oferują naprawdę świetną jakość i supermodne wzornictwo. Nie są szyte na wymiar, ale produkowane w kilku rozmiarach, odzwierciedlających standardowe wymiary kobiet w danym kraju. Chociaż suknie ślubne online niewątpliwie brzmią kusząco, to obraz ten wciąż kłóci się ze stereotypowym wyobrażeniem tkanej miesiącami, drogiej kreacji, dopasowanej do każdego fragmentu ciała przyszłej właścicielki.

Wybór niedrogiej, gotowej sukienki bynajmniej nie jest czymś wstydliwym. Absolutnie nie musi też komunikować, że oszczędzasz kosztem jakości. Jeśli zaproszeni goście znają i rozumieją aktualne trendy modowe, to powinni zobaczyć w takiej sukni ślubnej przede wszystkim świadome zarządzanie budżetem weselnym, dokonywanie odpowiedzialnych zakupów i nonkonformistyczne podejście do życia młodych.

Warto obalić jeszcze jeden mit na temat kupowania gotowych sukni ślubnych online – że nie leżą idealnie, że trudno znaleźć odpowiedni rozmiar itd. Jeśli masz czas, możliwość i ochotę udać się ze swoją sukienką do krawcowej, poszukaj modelu zaprojektowanego w taki sposób, by można go było łatwo, szybko i niskim kosztem przerobić.

Gotowe suknie ślubne online – idealny wybór na ślub last minute

Decyzja o zakupie gotowej sukni ślubnej online może wynikać nie tylko z chęci optymalizacji budżetu weselnego, dbałości o środowisko czy zdrowego rozsądku panny młodej. Często staje się koniecznością, gdy ślub jest brany spontanicznie i żadna pracownia nie zdążyłaby w tak krótkim czasie uszyć kreacji na miarę. Śluby i wesela last minute – bez kilkuletniego planowania i wielkiej pompy, ale za to pełne emocji i pozytywnej energii, cieszą się coraz większą popularnością.

Ogromną zaletą kupowania gotowych sukni ślubnych przez Internet jest możliwość zamówienia kilku różnych modeli, każdego w dwóch rozmiarach. Po przymierzeniu wszystkich kreacji w domowym zaciszu, w towarzystwie jedynie przyjaciółki, siostry czy mamy, można łatwo wyłonić ideał, a pozostałe produkty bez problemu zwrócić sprzedawcy. Pieniądze muszą wrócić na Twoje konto w ciągu maksymalnie 14 dni. W ogóle nie ryzykujesz.

Dlaczego suknie ślubne online są tak tanie?

Bo są gotowe, czyli już uszyte. Kosztów produkcji w ich przypadku nie zwiększają przymiarki, spotkania ze stylistą, modyfikacje ani szycie kreacji na zamówienie. Wprawdzie nie są utkane z najdroższych na rynku materiałów ani ozdobione kamieniami szlachetnymi, jak kosztujące kilka tysięcy złotych księżniczki. Ale jeśli dobrze poszukasz, to z pewnością uda Ci się znaleźć gotową sukienkę ślubną uszytą ręcznie z jakościowych tiuli, szyfonów czy koronek. W takiej kreacji poczujesz się naprawdę wyjątkowo – bez względu na cenę na metce.

Podsumowanie

Suknie ślubne online to nowa kategoria produktowa, powstała w odpowiedzi na aktualne potrzeby klientek. Bo zakup idealnej sukni ślubnej wcale nie musi wiązać się z wydawaniem jakichś niewyobrażalnych (nierzadko pożyczonych) pieniędzy i miesiącami oczekiwań. Możesz być naprawdę zadowolona z gotowej i niedrogiej kreacji, kupionej od ręki w dobrym e-salonie ślubnym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx