Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Stałe finansowanie sprzedaży bez weksla

Finansowanie faktur sprzedażowych na stałe weszło do katalogu usług finansowych w Polsce. Faktoring online, bo o nim mowa, przed wieloma przedsiębiorcami otwiera nowe możliwości. Zawsze dostępna dosłownie na wyciągnięcie ręki opcja sfinansowania dowolnej faktury pozwala z dużą swobodą planować dalsze posunięcia firmy na rynku. Tym, co do tej pory mogło powstrzymywać małych i średnich przedsiębiorców przed korzystaniem z faktoringu, była konieczność podpisania weksla przy zawieraniu umowy z faktorem. Dziś zasada ta nie ma zastosowania – PragmaGO wprowadziła stałe finansowanie bez weksla!

Faktoring online dla początkujących

Jeśli nazwa “faktoring online” nie ma przed Tobą tajemnic, śmiało możesz przeskoczyć do następnego rozdziału. W tej części tekstu wyjaśniamy, czym tak naprawdę jest faktoring i jak z niego korzystać.

Dla kogo jest faktoring online? To usługa finansowa skierowana jedynie do przedsiębiorców. W jej ramach firmy, które wystawiają swoim kontrahentom faktury z odroczonym terminem płatności, mogą sprzedawać je w celu uzyskania środków bez oczekiwania na zapłatę. Sprzedaż faktury odbywa się na zasadzie cesji wierzytelności. Oznacza to, że przedsiębiorca przepisuje wierzytelność na faktora, zaś odbiorca (dłużnik) od tej pory zobowiązany jest do zapłaty należności na konto firmy faktoringowej. Z punktu widzenia odbiorcy jest to zresztą jedyna zmiana.

Przedsiębiorca korzystający z faktoringu online otrzymuje dostęp do odnawialnego limitu faktoringowego – jego kwota może się różnić w zależności od potrzeb firmy, ale zwykle mieści się w zakresie od 50 tys. do 1 mln zł. Limit ten służy do finansowania faktur wystawianych stałym odbiorcom. Każde wykorzystanie limitu obniża jego dostępną wartość, z kolei za każdym razem, gdy dłużnik ureguluje należność, limit rośnie o wskazaną kwotę, aż osiągnie maksymalnie wartość początkową.

Alternatywa dla stałego finansowania

Jeżeli nie masz pewności, czy stałe finansowanie z umową zawieraną na 12 miesięcy jest dla Ciebie, sprawdź najpierw usługę finansowania faktur. To alternatywa dla faktoringu, która pozwala wypróbować mechanizmy usługi i szybkość jej realizacji. Wystarczy złożyć wniosek online, podać dane odbiorcy faktury i poczekać na weryfikację. Jeżeli proces zakończy się pozytywnie, przedsiębiorca otrzyma pieniądze na konto w ciągu kilku godzin.

Finansowanie pojedynczych faktur ma jednak pewne ograniczenia – jeżeli chcesz w ten sposób sprzedać więcej niż jedną fakturę, konieczne będzie złożenie osobnego wniosku dla każdego z nich. W przypadku stałego faktoringu online wystarczy wybrać z listy odbiorcę, a następnie zaimportować plik z fakturą, aby uruchomić finansowanie.

Finansowanie bez weksla? To możliwe!

W drugiej połowie 2022 roku PragmaGO zmieniła zasady przyznawania faktoringu online. Od tej pory, jeżeli chcesz zawrzeć umowę o faktoring online, a limit, o jaki wnioskujesz, nie przekracza 150 tys. zł, nie musisz podpisywać weksla! Co więcej, teraz zawarcie umowy potwierdzisz podpisem kwalifikowanym, co oznacza, że cały proces faktoringu odbywa się online – bez wychodzenia z domu, bez przewożenia dokumentów, a nawet bez wizyty kuriera z umową!

Podpisanie weksla nadal będzie konieczne, jeżeli zdecydujesz, że Twoja firma potrzebuje dostępu do większego limitu niż 150 tys. zł. To jednak nie koniec – kolejnym istotnym usprawnieniem jest to, że jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z faktoringu online w PragmaGO, ubezpieczenie otrzymasz gratis!

Sprawdź możliwości finansowania Twojego przedsiębiorstwa w PragmaGO! Odwiedź stronę: https://pragmago.pl/porada/faktoring/ 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx