Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 czerwca 2023

Jak zadbać o zdrową i czystą cerę? Kilka praktycznych porad

Piękna, zdrowa i czysta cera to marzenie wielu osób, a w szczególności kobiet. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o stan skóry twarzy oraz jakie są najpopularniejsze sposoby, by utrzymać ją w należytej kondycji przez wiele lat? Przedstawiamy 5 ciekawych wskazówek, które prawdopodobnie pomogą nawet w przypadku mocno problematycznej cery.

Osoby w wieku dojrzewania najczęściej wskazują na dokuczliwe problemy z przetłuszczającą się skórą twarzy, przebarwieniami, a nawet uszkodzeniami jej struktury. Często okazuje się też, że nawet lek na trądzik jest niewystarczający, aby zażegnać, chociażby część problemów z tzw. pryszczami młodzieńczymi. Kłopoty z cerą dotyczą oczywiście nie tylko młodych kobiet i mężczyzn, ale także osób dorosłych w wieku 30, 40 czy nawet 50 lat.

Leki na trądzik nie pomagają? Poznaj praktyczne wskazówki pielęgnacji skóry twarzy

Kiedy regularne przyjmowanie leków na trądzik nie przynosi zadowalających efektów, możesz spróbować kilku sposobów pozwalających na zmniejszenie oznak występowania trądziku, przebarwień oraz zniszczeń tkanki skórnej na twarzy. Oto 5 najpopularniejszych metod stosowanych zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn:

 1. Codzienne mycie i dogłębne oczyszczanie skóry twarzy – warto jednak pamiętać, aby unikać zbyt częstego stosowania peelingów, które mogą znacząco osłabić tkanki
  i doprowadzić do pogłębiających się uszkodzeń cery.
 2. Zdrowa i zbilansowana dieta – można powiedzieć, że to podstawa, jeśli chodzi
  o utrzymanie cery w należytym stanie przez długi czas.
 3. Suplementacja – w celu poprawy kondycji skóry twarzy można wybrać suplementy
  z witaminą C, E, kwasem traneksamowym czy nawet innymi antyoksydantami.
 4. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych – specjaliści w dziedzinie kosmetologii zajmują się wykonywaniem peelingów, zabiegów mezoterapii mikroigłowej i innych metod zwalczania trądziku czy innych problemów z cerą.
 5. Ciągłe nawilżenie skóry – podstawą do utrzymania pięknej i zdrowej cery jest jej regularne nawilżanie kremami z kwasem hialuronowym. Warto wiedzieć,
  że nawilżenia potrzebuje zarówno skóra sucha, trądzikowa, jak i przetłuszczająca.

Gdzie szukać suplementów i kosmetyków na zdrową i piękną cerę?

Nie da się jasno określić tego, gdzie można kupić produkty pozwalające na poprawę kondycji tkanki skórnej na twarzy oraz zredukowanie, np. oznak starzenia. Drogerie, sklepy kosmetyczne, jak i apteki w Polsce to miejsca, gdzie można nabyć wiele ciekawych produktów pozwalających na częściowe zredukowanie problemów zniszczonej i trądzikowej skóry twarzy. Przykładem apteki internetowej, gdzie można kupić medyczne kosmetyki, czy suplementy witaminowe na zdrową cerę jest: https://aptekamedkon.pl/. Oczywiście jest też wiele innych czynników, które mogą pozytywnie wpłynąć na stan cery u kobiet i mężczyzn. Liczą się systematyczne zabiegi kosmetyczne, regularne badania (mogą wykryć choroby skórne), odpowiednie nawodnienie, aktywność fizyczna oraz odpowiednia dawka snu, która pozwala na szybszą regenerację tkanek.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx