Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Dlaczego warto nauczyć się grać na misach tybetańskich?

Decydując się na naukę gry na instrumencie, najczęściej nasz wybór pada na klasyki, takie jak gitara, fortepian czy skrzypce. Niemniej jednak dostępne dla nas są również innego typu instrumenty, takie jak na przykład misy tybetańskie. Niezbyt popularne, lecz ich dźwięk może powodować przyjemne dreszcze, przechodzące przez całe ciało. Dlaczego warto nauczyć się grać na misach tybetańskich i jak można wykorzystać tę umiejętność?

Instrument dla pasjonatów

Misy tybetańskie, takie jak np. https://drumcenter.pl/pl/menu/dzwiekoterapia/misy-tybetanskie-1526.html to doskonały instrument dla osób, które zafascynowane są kulturą dalekiego wschodu. Pochodzą najprawdopodobniej z Chin, lecz ich historia nie jest do końca znana, zwłaszcza w tym aspekcie. Chętnie sięgają po nie właśnie mnisi chińscy, znajdują zastosowanie również w chińskiej medycynie naturalnej, dzięki tak zwanym kąpielom muzycznym. Nie oznacza to jednak, że w Polsce nie cieszą się uznaniem – wręcz przeciwnie, gdyż z roku na rok coraz więcej osób decyduje się podjąć naukę gry na nich. Misy tybetańskie to niewątpliwie instrument dla prawdziwych pasjonatów, którzy zainteresowani są nie tylko tworzeniem dźwięków, ale również ich praktycznym wykorzystaniem i właściwościami terapeutycznymi.

Jak nauczyć się grać na misach tybetańskich?

Naukę gry na misach tybetańskich powinniśmy rozpocząć od zakupu odpowiedniej jakości instrumentu. Pamiętajmy, aby dobierać wyłącznie produkty ze sprawdzonych źródeł, czyli profesjonalnych sklepów muzycznych. Jest to bardzo istotne w kontekście dźwięków, jakie będzie wydawać instrument. Misy tybetańskie muszą zostać dodatkowo doposażone w pałeczki, które służą do gry na nich. Misa tybetańska podczas gry może być ustawiona na specjalnej poduszce w kształcie o-ringa, którą dodatkowo warto zakupić. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób początkujących – misę można też trzymać w dłoniach, jednak należy tutaj pamiętać o kilku ważnych zasadach, tak aby nie zaburzać dźwięku.

Do czego przydaje się umiejętność gry na misach tybetańskich?

Osoby, które potrafią grać na misach tybetańskich, mogą wstąpić do zespołów, które specjalizują się właśnie w dalekowschodniej muzyce. Jednocześnie coraz częściej misy tybetańskie wykorzystywane są w celach terapeutycznych, zarówno w muzykoterapii, jak i medycynie alternatywnej. W niektórych miejscach odbywają się nawet specjalne sesje, którym towarzyszą dźwięki mis. Nic dziwnego, bowiem przeszywają one całe ciało, powodując tym samym przyjemne dreszcze. O tym uczuciu warto jednak przekonać się we własnym zakresie, gdyż trudno opisać go słowami.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx