Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Pożyczka pod zastaw auta – jak działa i czy można otrzymać ją bez BIK?

Zarówno w ofercie banków, jaki i prywatnych firm pożyczkowych bardzo często pojawiają się nowe produkty finansowe, które kierowane są do konkretnej grupy odbiorców. Nie inaczej jest z pożyczką pod zastaw auta, która skierowana jest przede wszystkim do osób, które potrzebują dużej sumy, ale ich zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby otrzymać ją bez zabezpieczenia. Pożyczka pod zastaw auta to ciekawe rozwiązanie, które może opłacić się wielu osobom. Zobacz, na czym polega tego typu zobowiązanie i czy można otrzymać pożyczkę pod zastaw auta bez BIK.

Jak działa pożyczka pod zastaw auta?

Pożyczka pod zastaw auta na pierwszy rzut oka może przypominać zwykłą pożyczkę, jednak ma jedną znaczącą różnicę. Mianowicie chodzi o to, że pożyczka pod zastaw auta jest zabezpieczona prawem wywłaszczenia naszego pojazdu. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że w momencie, gdy nie spłacimy zobowiązania w terminie, pożyczkodawca ma prawo do tego, aby przejąć prawa do samochodu i go sprzedać w celu odzyskania swojej należności.

Zabezpieczenie pożyczki lub kredytu to popularne rozwiązanie, które stosuje się w momencie, gdy kredytobiorca ma zbyt niską zdolność kredytową, ale potrzebuje dużej sumy pieniędzy. Zabezpieczeniem pożyczki może też być: hipoteka, poręczenie, ubezpieczenie. Bardzo popularny jest jednak zastaw własnego mienia np. auta, którego jesteśmy jedynym właścicielem.

Warunki pożyczki pod zastaw auta 

Aby otrzymać pożyczkę pod zastaw auta, trzeba oczywiście posiadać swój samochód, który stanie się przedmiotem zastawu. Nie jest to jednak jedyny warunek, który trzeba spełnić, aby otrzymać zobowiązanie. Oprócz tego pożyczkobiorca musi mieć ukończone 18 lat, posiadać ważny dowód osobisty oraz mieć pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych. Co więcej, auto które będzie przedmiotem zastawu, musi mieć ważny przegląd i mieścić się w ustalonym przez firmę przedziale wiekowym. Jak wiadomo, auta szybko tracą na wartości, dlatego zastaw zbyt starego samochodu będzie dla firmy po prostu nieopłacalny.

Warto jednak pamiętać, że pożyczka pod zastaw jest dostępna nawet bez BIK. Co to oznacza? Nawet jeśli masz negatywne wpisy w BIK, to masz szansę na uzyskanie pieniędzy z prywatnej firmy pożyczkowej. Jak wiadomo, tego typu instytucje nieco liberalniej podchodzą do oceny zdolności kredytowej swoich klientów, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że bez problemu otrzymasz pozytywną decyzję kredytową. Jeśli jednak pojawiłyby się jakieś problemy, to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego Habza Finanse.

Podsumowanie

Pożyczka pod zastaw auta to zobowiązanie finansowe, które polega na tym, że zabezpieczeniem spłaty długu jest pojazd mechaniczny, którego jesteśmy jedynym właścicielem. Tego typu zobowiązanie można otrzymać w prywatnej firmie pożyczkowej nawet bez BIK. Dzięki zastawowi w postaci samochodu pożyczkobiorca może otrzymać wysoką sumę pożyczki oraz długi okres spłaty.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx