Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Dlaczego palety drewniane są niezastąpione w transporcie?

Każdy, kto przynajmniej raz z bliska obserwował pracę kierowców samochodów dostawczych lub kurierów, na pewno zauważył, jak ważną rolę odgrywają palety drewniane przemysłowe. To na nich zostają ułożone paczki lub inne towary luzem, a następnie zostają zabezpieczone przez owinięcie folią stretch. W ten sposób tworzony jest łatwy w transporcie pakunek o ujednoliconych wymiarach. Standardem w transporcie są palety euro o wymiarze 120×80 cm. Jest to wielkość uniwersalnego modułu, wg wielokrotności, którego projektowane i produkowane są kontenery morskie oraz naczepy i przyczepy samochodów. Oczywiście palety przemysłowe występują w różnych wymiarach, takich jak połowa wielkości palety euro, czyli 60×40 cm.

Jak zbudowane są drewniane palety przemysłowe?

Palety transportowe produkowane są z dwóch rodzajów surowców: tworzywa sztucznego oraz drewna. Te drugie, z uwagi na powszechność i dużą dostępność surowca, są znacznie częściej spotykane. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się deski i drewno przycięte na odpowiedni wymiar. Elementy są łączone ze sobą gwoździami. Jaką nośność mają używane palety? To zależy od standardu, w którym zostały wykonane. Oryginalna paleta euro ma udźwig dynamiczny równy 1500 kg, natomiast nośność statyczna to aż 4000 kilogramów. Jak widać, ich solidność jest naprawdę zadowalająca i pozwala na wykorzystanie palet w praktycznie każdych zleceniach transportowych.

Gdzie kupić nową i używaną paletę?

W całym kraju działa wiele firm, oferujących skup i sprzedaż palet nowych oraz używanych. W ich ofercie znajdują się oryginalne palety EPAL, palety przemysłowe oraz palety jednorazowe. Wszystkie palety są dokładnie sprawdzane przed sprzedażą, a duża ilość gwarantuje stałą dostępność w każdej potrzebnej ilości. Dlaczego warto sięgać po dobrej jakości palety drewniane? Powodów jest wiele, a niektóre z nich to:

  • Bezpieczeństwo — korzystając z palet przemysłowych, produkty mogą być nie tylko bezpiecznie transportowane, ale również ich załadunek i rozładunek odbywa się znacznie szybciej, z możliwością zastosowania wózków widłowych.
  • Wizerunek — firma na każdym etapie działalności powinna dbać o swój wizerunek. Można to robić również poprzez to, w jaki sposób troszczy się o ładunki dla swoich klientów. Wysyłając je na dobrej jakości paletach, pokazuje swoją troskę o powierzone mienie.

Jeżeli i tobie potrzebne są nowe lub używane palety w dowolnej ilości, kupuj je w sprawdzonych miejscach, takich jak nasza firma. Gwarantujemy najwyższą jakość usług i konkurencyjne ceny.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx