Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Zdjęcia biznesowe, które pozwolą nam zarabiać więcej

Zdjęcie: Dorota Cedrońska, fotograf: Krzysztof Zaleski

Zdjęcia biznesowe cieszą się współcześnie ogromną popularnością. Obecnie na sesje biznesowe umawiają się nie tylko przedsiębiorcy i politycy, ale również szeregowi pracownicy, którzy chcą, żeby ich CV prezentowało się bardziej profesjonalnie. Co możemy osiągnąć decydując się na wykonanie zdjęć biznesowych?

Dlaczego zdjęcia biznesowe jeszcze nigdy nie były tak ważne?

Zdjęcia biznesowe mogą nam obecnie przynieść więcej korzyści niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jest to związane z błyskawicznym rozwojem internetu. W tej chwili ogromna większość firm posiada swoje własne strony internetowe. Mamy bezprecedensową możliwość obsługiwać klientów z całego świata bez konieczności wychodzenia z domu.

Współpracując z osobami, które mieszkają w dużej odległości od nas możemy polegać wyłącznie na swoim internetowym wizerunku. Kreujemy go właśnie przy pomocy zdjęć biznesowych. Ich jakość jest szalenie ważna, gdyż to wyłącznie na ich podstawie nasi klienci, pracodawcy i partnerzy biznesowi wyrabiają sobie o nas opinię. Dobre zdjęcia będą na nas zarabiać, natomiast nieumiejętnie wykonane – mogą spowodować poważne straty. 

Warto dla przykładu zobaczyć zdjęcia biznesowe Krzysztofa Zaleskiego

Czym się różni zdjęcie biznesowe od zwyczajnej fotografii?

Zdjęcie biznesowe różni się od zwykłej fotografii celem, który pozwala uzyskać. Celem zwykłego zdjęcia jest po prostu oddanie naszej powierzchowności. Dobra fotografia to taka, na której wyglądamy atrakcyjnie.

W przypadku zdjęć biznesowych celem jest wykreowanie naszego wizerunku jako specjalistów w określonej branży. Nie oznacza to wcale, że zdjęcie biznesowe jest oszustwem. Ma ono wydobyć z nas cechy, które już posiadamy, a które są niezbędne w danej profesji.

Zwykłą fotografię może wykonać nawet małe dziecko. Natomiast zrobienie dobrego zdjęcia biznesowego wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale też wiedzy i doświadczenia (zdjęcia biznesowe specjalistów z różnych branż mogą się znacząco różnić).

Czy każdy może wykonać sesję biznesową?

Złe zdjęcia biznesowe mogą nam poważnie zaszkodzić, dlatego nie powinniśmy ich zlecać pierwszemu lepszemu fotografowi. Warto jest poświęcić czas na znalezienie prawdziwego profesjonalisty. Musimy zdawać sobie sprawę, że zawód fotografa w Polsce nie jest regulowany prawnie, co oznacza, że żeby go wykonywać wystarczy zarejestrować własną działalność gospodarczą. Duże zainteresowanie zdjęciami biznesowymi sprawia, że fotografowie oferują nam ich wykonanie, co nie oznacza, że potrafią zrobić to dobrze.

Zanim zdecydujemy się podjąć współpracę z fotografem biznesowym, koniecznie poprośmy go o zaprezentowanie portfolio. W przypadku, gdy zawarte w nim zdjęcia nie przypadną nam do gustu, nie bójmy się podziękować i szukać dalej.

Jak się przygotować do zdjęć?

O niezbędnych przygotowaniach do sesji biznesowej powinniśmy dowiedzieć się na spotkaniu organizacyjnym z fotografem, z którym podjęliśmy współpracę. Fotograf da nam instrukcje dotyczące pozowania do zdjęć, ustalimy z nim również gdzie ma się odbyć sesja. Z naszej strony najważniejszą kwestią jest wybór stroju (wszystkie ubrania należy starannie wyprasować), fryzury i makijażu. Musimy także zadbać, żeby przed sesją zdjęciową dobrze się wyspać (możemy być pewni, że zmęczenia nie ukryje nawet najlepszy makijaż).

Dopuszczalne jest pozowanie do zdjęć w okularach, jednak fotografowie zalecają zdjęcie soczewek kontaktowych. Choć soczewki są bardzo wygodne, sprawiają, że nasze oczy na fotografii wyglądają nienaturalnie (może to negatywnie oddziaływać na nasz wizerunek).

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx