Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Czy pióro lub długopis to dobry pomysł na prezent?

Zbliżają się święta, urodziny, a może chcesz wręczyć komuś prezent w ramach podziękowań? Choć w ostatnich latach coraz więcej osób zapisuje notatki w smartfonie lub laptopie, to chcielibyśmy przekonać Cię, że eleganckie pióro lub długopis to znakomity pomysł na prezent.

Z poniższych akapitów dowiesz się, dla kogo te instrumenty piśmiennicze mogą okazać się dobrym pomysłem, jak wybrać właściwy model, na jaką markę się zdecydować oraz jakie konkretne wzory piór i długopisów zasługują na uwagę.

Komu warto podarować eleganckie pióro lub długopis?

Należy zaznaczyć, że luksusowe narzędzia do pisania nie przypadną do gustu każdemu. Eleganckie pióro wieczne lub długopis to prezent dla osoby, która lubi prestiżowe dodatki i ceni sobie wysoką jakość wykonania. Dodatkowo taki podarunek powinna dostać osoba mająca możliwość go wykorzystać. Być może znasz kogoś, kto woli sporządzać notatki ręcznie niż na telefonie, prowadzi dziennik, interesuje się kaligrafią albo kogoś, kto w pracy musi podpisywać mnóstwo dokumentów.

Długopis to dość uniwersalny prezent – każdy będzie mógł z niego skorzystać. Pióro jest natomiast mniej typowym narzędziem do pisania, dlatego nie każdy potrafi się nim posługiwać. Jeżeli wiesz, że ktoś nigdy nie pisał piórem, to bezpieczniejszym wyborem będzie kupienie długopisu.

Jak wybrać odpowiedni model instrumentu piśmienniczego?

Nie da się ukryć, że na rynku istnieje mnóstwo firm, które zajmują się produkcją instrumentów piśmienniczych. Skąd wiedzieć, która z nich zasługuje na uwagę? Warto kierować się jej renomą oraz opiniami użytkowników. Marki Montblanc i Chopard od lat mają swoich wiernych klientów, a ich produkty charakteryzują się świetną jakością wykonania. Jest to przede wszystkim zasługa wykorzystania świetnych materiałów – przede wszystkim stali szlachetnej – które zapewniają im dużą wytrzymałość, dzięki czemu trudno je zarysować czy uszkodzić.

Obie marki mają w swoim asortymencie różnorodne kolekcje, które cechują się niebanalnymi wzorami. Niektóre serie, jak np. Donation Pen czy Heritage, stworzono w bardziej minimalistycznym stylu. Inne natomiast, jak np. Meisterstück Solitaire, Patron of Art czy Great Characters – przedstawiają pomysłowe wzornictwo.

Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, możesz wybrać gotowy zestaw prezentowy – często znajdują się w nim oba akcesoria do pisania, a czasem wzbogacane są o dodatkowe elementy, jak np. wizytownik czy notatnik.

Wszystkie wspomniane w tekście modele oraz wiele więcej długopisów i piór od Montblanc i Chopard możesz kupić w Noble Place – sklepie z luksusowymi markami.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx