Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Dowiedz się, jak sprzedawać na Allegro jako firma

Najlepsze miejsce na sprzedaż w polskim internecie? Oczywiście Allegro. Dla firm to najskuteczniejszy sposób wejścia na rynek e-commerce. Powód jest prosty – to z tej platformy w pierwszej kolejności korzysta aż 80% polskich internautów. Serwis ma ponad 21 mln unikalnych użytkowników każdego miesiąca. Chcesz o nich powalczyć? Dowiedz się, jak sprzedawać na Allegro jako firma.

Allegro dla firm – dla kogo jest dostępna ta opcja?

Allegro dla firm jest dostępne dla podmiotów gospodarczych, które chcą prowadzić e-sprzedaż na tej platformie. Sprzedawcy to przede wszystkim firmy polskie, jednak rejestracji mogą dokonać także organizacje działające na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i poza nim.

W przypadku polskich firm podstawowym kryterium pozwalającym na założenie konta na Allegro jest numer NIP przypisany do prowadzonego biznesu.

Jak założyć firmę sprzedającą na Allegro?

Chcesz zacząć sprzedawać na Allegro jako firma, ale nie masz jeszcze działalności? Jej założenie nie zajmie Ci wiele czasu. Wystarczy otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Jej rejestracji w CEiDG dokonasz online! Wypełnienie jednego formularza wystarczy, aby dopełnić wszystkich kluczowych formalności – także związanych z rejestracją w ZUS czy US.

O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz sprzedawać online? Najważniejsze jest odpowiednie zaklasyfikowanie działalności. Podstawowy numer PKD związany z prowadzeniem sprzedaży e-commerce w Polsce to 47.91.Z.

Do rejestracji konta na Allegro będziesz potrzebować jeszcze firmowego rachunku bankowego oraz adresu e-mail. Jeśli udało Ci się „odhaczyć” wszystkie te elementy na liście – możesz zaczynać przygodę na jednym z największych marketplace na świecie.

Jak sprzedawać na Allegro jako firma?

Rozpoczęcie sprzedaży w ramach Allegro dla firm jest bardzo proste i wygodne. Oto kilka kroków, które musisz wykonać na start.

Założenie konta Firma na Allegro

Jeśli chcesz sprzedawać na Allegro jako firma, załóż konto firmowe. Daje ono dostęp do znacznie szerszej gamy możliwości niż standardowe konto prywatne. To drugie jest dobrym wyborem przede wszystkim dla kupujących.

Pamiętaj, że:

  • rejestracja i prowadzenia konta firmowego na Allegro są 100% bezpłatne;
  • cały proces przebiega online;
  • na start możesz przejść uproszczoną weryfikację – wymaga ona jedynie dokonania przelewu próbnego na drobną kwotę z konta firmowego na 1,01 zł (środki wrócą do Ciebie, chodzi jedynie o weryfikację danych); na późniejszym etapie serwis poprosi Cię o dosłanie kilku dokumentów firmowych.

Odbiór bonusów w ramach Pakietu powitalnego

Jeśli zaczynasz sprzedawać na Allegro jako firma po raz pierwszy – tzn. zakładasz konto na NIP, który wcześniej nie był zarejestrowany w serwisie – na start otrzymasz pakiet bonusów. Będą dostępne nawet przez pierwsze 90 dni obecności na marketplace! Znajdziesz je w Centrum Zniżek. Benefity, po które możesz sięgnąć, to m.in.:

  • do 100% zniżki na prowizję od zrealizowanej sprzedaży;
  • do kilkuset darmowych Wyróżnień ofert, które pomagają zwiększyć ich widoczność w wynikach wyszukiwania na Allegro;
  • bon na usługi w ramach systemu Allegro Ads,
  • do 100% zniżki na dostęp do Abonamentu profesjonalnego, który daje możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi sprzedażowych.

Ustawienie warunków sprzedaży

Zanim wystawisz pierwszą ofertę, system poprosi Cię o ustalenie podstawowych warunków sprzedaży. Chodzi o wskazanie warunków realizacji zwrotów, reklamacji oraz dostaw. Zajmie Ci to niewiele czasu, ponieważ w systemie są dostępne automatyczne rozwiązania, np. cenniki dostaw.

Wystawienie produktów na sprzedaż

Kiedy już przejdziesz przez proces zakładania i aktywowania konta na Allegro, możesz wystawić swoją pierwszą ofertę lub… od razu wrzucić do systemu ich cały pakiet. Wszystko zależy od tego, na jaką skalę chcesz sprzedawać w serwisie.

Na koniec pamiętaj o aktywacji wypłaty środków przez Allegro Finanse – tak, aby móc pobrać środki zarobione dzięki sprzedaży na marketplace na swoje konto.

Jak widzisz, zarówno rozpoczęcie sprzedaży na Allegro, jak i jej późniejsze prowadzenie są bardzo proste i wygodne. A jeśli potrzebujesz pomocy, aby wejść do świata e-commerce, możesz się skontaktować z serwisem. Konsultanci tej platformy pomogą Ci postawić pierwsze kroki w sprzedaży internetowej. Sprawdź koniecznie!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx