Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Dlaczego na weselu nie powinno zabraknąć Księgi Gości?

Z przygotowaniem ceremonii ślubnej wiąże się mnóstwo spraw. Większość Par Młodych stara się je uporządkować, tworząc listy rzeczy, o których należy pamiętać w odpowiednim czasie. Liczy się bowiem nie tylko sam fakt zrobienia czegoś, ale i terminy. Suknia ślubna, sala weselna, catering, punkty na liście zdają się nie mieć końca szczególnie na początkowym etapie przygotowań. Nie może na niej również zabraknąć Księgi Gości. I choć taka forma pamiątki wielu osobom wydaje się być zbędna, dla Pary Młodej stanowi jedną z piękniejszych pamiątek weselnych. Poza tym, warto zaznaczyć, że to właśnie Księga Gości, może się okazać jedynym wspomnieniem, które przetrwało próbę czasu. Dlaczego Księga Gości to must have każdego wesela i na jaką jej formę się zdecydować?

1. Dlaczego na weselu nie powinno zabraknąć Księgi Gości weselnych?

a) Życzenia od serca

2. Tradycyjna Księga Gości czy nowoczesna?

3. W jaki sposób uatrakcyjnić Księgę Gości weselnych?

4. Jaka powinna być idealna Księga Gości weselnych?

Dlaczego na weselu nie powinno zabraknąć Księgi Gości weselnych?

Nie, Księga Gości weselnych nie jest 'wymysłem’ Pary Młodej. Praktykuje się tę tradycję od lat i niezmiennie, co podkreślają sami Młodzi, stanowi wyjątkową pamiątkę z dnia ślubu. To swojego rodzaju potwierdzenie obecności zaproszonych osób na najważniejsze wydarzenie w życiu. Księgę Gości traktuje się dwojako. Wpisując się do niej można przekazać spersonalizowane życzenia Młodej Parze, ale i niektórzy decydują się traktować ją jako formę pamiętnika. Nie stoi bowiem nic na przeszkodzie, by opisać w niej szczególne momenty przyjęcia weselnego. Zdarza się również, że część gości szczególnie tych starszych stażem, udziela w Księdze Gości cenne wskazówki, o których przyszli małżonkowie powinni pamiętać na nowej drodze życia. Księga Gości może być również jedyną formą na wyrażenie swoich uczuć przez najmłodszych uczestników wesela. Miło będzie wrócić po latach do strony, na której pojawił się uroczy rysunek lub zdjęcie, wyrażające często więcej niż słowa.

Życzenia od serca

Jeszcze kilka lat temu goście weselni obowiązkowo dołączali do prezentów gotowe kartki z życzeniami. Obecnie wiele osób już od tego odchodzi. Życzenia zapisane w Księdze Gości mają charakter indywidualny, podczas gdy te z kartek w wielu przypadkach były już wypełnione tekstem w środku. Poza tym, solidna Księga Gości jest pełnym zbiorem wszystkich wpisów, a pojedyncze kartki potrafią się zgubić jeszcze nim Młodzi opuszczą dom weselny. Dużo łatwiej i przyjemniej będzie wrócić do niej za kilka lub kilkanaście lat, by powspominać najważniejszy dzień w życiu.

Tradycyjna Księga Gości czy nowoczesna?

Wraz ze zmieniającymi się trendami, przeobrażeniu uległa również sama idea Księgi Gości. Obecnie można ją bowiem spotkać w bardzo różnych 'nieksiążkowych’ formatach. Para Młoda, chcąc nieco uciec od klasyki, decyduje się np. na plakat, na którym przybyli mają możliwość wpisywania życzeń. Popularnością cieszy się również butelka, do której goście wrzucają listy. I choć pomysłów może być mnóstwo, nie pozostawia wątpliwości, że tradycyjne Księgi Gości, mają w sobie coś wyjątkowego. Przede wszystkim gwarantują wygodę zapisu, a poza tym przy odrobinie kreatywności, ich forma również może zaskoczyć gości. Na stronie https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/ksiegi-gosci-weselnych/ nie brakuje różnorodnych wzorów albumów w klasycznej lub innowacyjnej formule.

W jaki sposób uatrakcyjnić Księgę Gości weselnych?

Wspaniała pamiątka, jaką bez wątpienia jest Księga Gości, to nie tylko forma zapisków z przyjęcia weselnego. Wiele Par Młodych decyduje się potraktować ją jako pomysł na uatrakcyjnienie wydarzenia. Nie bez przyczyny można często wokół niej znaleźć kredki, mazaki czy ozdoby. Taka manualna zabawa z pewnością będzie ciekawą atrakcją nie tylko dla dzieci. W ostatnich latach popularnością cieszą się również fotobudki. Warto wykorzystać ich obecność na wydarzeniu. Zdjęcia będą stanowiły oryginalne uzupełnienie Księgi Gości, a przede wszystkim potwierdzą wyborną zabawę.

Jaka powinna być idealna Księga Gości weselnych?

Podczas wyboru odpowiedniej Księgi Gości poza względami estetycznymi, należy pamiętać również o tych praktycznych. Warto zwrócić uwagę na jej oprawę, by była o optymalnej gramaturze, podobnie jak wewnętrzne kartki. Poza tym, grubsza okładka bez wątpienia prezentuje się bardziej elegancko. Ważną kwestią jest także liczba stron. Nie może się przecież okazać, że część gości po prostu nie będzie miała wolnej przestrzeni do złożenia życzeń. Dlatego też, wybierając format Księgi, dobrze jest dostosować go do liczby zaproszonych osób. Jeśli zaś chodzi o estetykę, idealny scenariusz to taki, gdy uda się ją dopasować do motywu weselnego. Stąd też na stronie Amelia-Wedding.pl, można znaleźć Księgi tematyczne w tym m.in. bogato zdobione kwiatami czy o charakterze rustykalnym w przeróżnych odcieniach kolorystycznych.

Księga Gości jest jedną z ważniejszych pamiątek weselnych. Może przyjmować mniej lub bardziej klasyczny format. Jej przeznaczenie zawsze będzie jednak wyjątkowe. Wyraża bowiem dużo więcej niż klasyczne kartki z życzeniami. To prawdziwy zbiór szczerych, spersonalizowanych życzeń, płynących z głębi serca gości.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx