Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Jak wybrać odpowiednie nowe mieszkanie na sprzedaż dla siebie?

Fot.: freepik.com

Wybór mieszkania do zakupu to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w życiu. Zwykle wiąże się z kredytem i zobowiązuje do mieszkania w danym miejscu przez lata. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej nieruchomości dla siebie?

Metraż i liczba pokoi w mieszkaniu

Kluczowa kwestia w każdym mieszkaniu to jego metraż, który jest ściśle powiązany z liczbą pokoi. Niekiedy mieszkania o takiej samej powierzchni mają zupełnie inną liczbę pomieszczeń i ich funkcjonalność całkowicie się od siebie różni. Jeśli klientowi zależy na przestronnych pomieszczeniach, to powinien sprawdzać metraż każdego pokoju z osobna. To bardzo ważne przy projektowaniu wyposażenia mieszkania.

Czasami zdarza się, że na wstępnych wizualizacjach w danym pokoju znajdują się meble, które w rzeczywistości nie zmieszczą się na tej powierzchni. Liczbę pokoi trzeba dopasować nie tylko do aktualnych potrzeb użytkowników. Trzeba wziąć pod uwagę np. to, czy w przyszłości planuje się założenie rodziny. Jeśli tak, to może przydać się dodatkowe pomieszczenie na pokój dla dziecka. Przy wybieraniu układu mieszkania koniecznie trzeba rozważyć również obecność tarasu, balkonu czy ogródka.

Lokalizacja nieruchomości – centrum czy obrzeża miasta?

Kolejna niezwykle istotna kwestia to lokalizacja mieszkania. Należy wziąć pod uwagę miejsce swojej pracy, odległość od sklepów, szkół czy przychodni zdrowia. Aspektem do rozważenia jest wybór pomiędzy ścisłym centrum miasta a obrzeżami bogatymi w tereny zielone. Obie lokalizacje mają swoje plusy i minusy i trzeba dopasować je do własnych preferencji.

W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się nowoczesne osiedla budowane w okolicach otoczonych parkami czy nawet lasami. Rodziny z dziećmi powinny brać pod uwagę odległość od żłobków czy przedszkoli. Mieszkania w centrum miast zwykle są znacznie droższe niż te zlokalizowane nieco dalej. Jeśli komuś zależy na częstej obecności w centrum, powinien sprawdzić połączenia komunikacji miejskiej czy to, ile trwa trasa samochodem.

Bardzo ważne jest też miasto, w którym chcemy kupić nowe mieszkanie. Koszty zamieszkania oraz infrastruktura komunikacyjna są kluczowymi czynnikami, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania. Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, oferowane przez developerów, są nie tylko atrakcyjne cenowo, a także mamy do czynienia z miastem, które jest wyposażone w wiele środków komunikacji, zaczynając od autobusów miejskich, a kończąc na pociągach, które również funkcjonują w obrębie miasta.

Plan zagospodarowania przestrzennego

Niejednokrotnie zdarza się, że na wybór danego mieszkania ma wpływ np. widok z okien lub balkonu. Bardzo ważne jest to, aby zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego, czyli dowiedzieć się, jakie budynki mają powstać niebawem w okolicy. Niestety, czasami okazuje się, że niebawem widok na park może zostać zasłonięty np. nowym zakładem produkcyjnym. To szczególnie ważne w przypadku nowo powstających osiedli.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx