Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Myjnie ręczne a bezpieczeństwo środowiska: jakie są alternatywy?

Fot.: freepik.com

Ręczne mycie samochodu to czynność, której większość kierowców wolałaby uniknąć. Sposobem na to jest skorzystanie z usług zakładu, w którym o pielęgnację pojazdu zadbają wykwalifikowani pracownicy. Co, oprócz oszczędności czasu, można na tym zyskać?

Dlaczego warto korzystać z myjni ręcznych?

Przewagą ręcznej pielęgnacji samochodu nad automatyczną jest ochrona lakieru. Za pomocą preparatów nakładanych na specjalnie przystosowane do tego zadania ściereczki pracownik myjni pieczołowicie usuwa zabrudzenia. Ręczne mycie daje przy tym gwarancję, że wyczyszczone zostaną wszystkie, a więc także trudno dostępne miejsca.

Kolejne środki chemiczne zabezpieczają karoserię i nadają jej połysk. Taka metoda dbania o pojazd jest nie tylko bezpieczna i skuteczna, ale również zalecana przez koncerny motoryzacyjne. Co więcej, usługami myjni ręcznych mogą zainteresować się również właściciele firm. Manualne czyszczenie sugerują bowiem również przedsiębiorstwa zajmujące się leasingiem flot pojazdów.

Myjnia ręczna a automatyczna – różnice

Zalety myjni ręcznych stają się jeszcze wyraźniejsze, gdy porówna się je z automatycznym czyszczeniem aut. Ten drugi sposób pielęgnacji jest bez wątpienia szybszy. Jednak z drugiej strony stwarza ryzyko uszkodzenia powłoki lakierniczej. Przyczyną są twarde szczotki, które prowadzą do powstawania ubytków. Warto też mieć świadomość, że nie w każdej myjni automatycznej są one wymieniane tak często, jak powinno mieć to miejsce.

Szybkie, automatyczne czyszczenie wiąże się ponadto z ryzykiem pozostawienia zabrudzonych miejsc. Jednym z nich są kołpaki. Niekiedy nie w pełni wypielęgnowane pozostają także szyby. Powodem jest składanie lusterek. Z jednej strony jest to niezbędna czynność. Z drugiej jednak fragmenty tafli szkła za nimi mogą pozostać niedomyte.

Czy myjnia ręczna jest ekologiczna?

Usługi myjni ręcznych są korzystne tak dla kierowców, jak i środowiska naturalnego. W takich zakładach do pielęgnacji samochodów zużywa się mniej wody, niż ma to miejsce w przypadku automatycznego czyszczenia. Co więcej, do usuwania zabrudzeń z niektórych miejsc nie wykorzystuje się jej wcale. Zamiast tego używa się m.in. myjek parowych i sprężonego powietrza.

W trakcie ręcznego mycia pojazdu stosuje się również mniejszą ilość preparatów chemicznych. Doświadczony pracownik odmierza tylko niezbędną do prawidłowej konserwacji lakieru ilość. Dzięki temu jeszcze mniej szkodliwych substancji przedostaje się do środowiska np. z wodą.

Najbardziej polecana przez nas myjnia, to myjnia ręczna we Wrocławiu. Sprawdź ich bogatą ofertę już dzisiaj. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx