Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Odżywki a zdrowie: czy rzeczywiście są potrzebne?

Fot.: freepik.com

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z treningami szybko dowiadują się o istnieniu różnych rodzajów odżywek. Przedtreningowe, potreningowe i białkowe – wszystkie polecane są zarówno przez fachowców, jak i samych bywalców siłowni. Czy suplementy te są zdrowe i bezpieczne dla ludzkiego organizmu?

Odżywka białkowa – idealna podczas okresu nabierania wagi i odchudzania

Odżywka białkowa to jeden z lepszych suplementów, w jakie można wyposażyć się na początku wdrażania się w swoją rutynę treningową i dietetyczną. Odpowiednia ilość protein dziennie pomaga zarówno w przybraniu, jak i straceniu na wadze – w zależności od celu ćwiczącego.

Spożywanie dużych ilości kalorii i białka w połączeniu z treningiem siłowym to najprostszy sposób na zyskanie dodatkowej masy mięśniowej. Odżywki proteinowe są wygodne – wystarczy zalać kilka miarek produktu wodą lub mlekiem, wymieszać i cieszyć się dobrym smakiem. Trenujący cenią sobie je najbardziej w okresie tzw. masowym, gdzie osoby aktywne jedzą więcej kalorii, niż ich potrzebują – wypicie płynu jest bardziej komfortowe niż długie żucie pokarmu stałego.

W okresie redukcyjnym białka pomagają uzupełnić wszelkie braki składników odżywczych wynikające ze zmniejszonego spożycia kalorii – zbudowane w okresie masowym mięśnie nie ulegną degradacji i rozpadowi. Szejki proteinowe są wtedy bardzo istotne, bo ilości białka, które należy dostarczać organizmowi, są bardzo duże (powyżej 2 gramów białka na kilogram masy ciała).

Odżywki białkowe są smaczne, tanie oraz zdrowe – proteiny wraz z węglowodanami i tłuszczami są potrzebne do normalnego funkcjonowania człowieka.

Odżywka przedtreningowa – gwarancja udanego treningu

Odżywki przedtreningowe to suplementy, które pomagają trenującemu skupić się bardziej na nadchodzącym treningu. Między innymi:

  • pobudzają;
  • zwiększają przepływ krwi;
  • podnoszą chwilowo zdolności i możliwości fizyczne.

Używane zgodnie z zaleceniami producenta są całkowicie bezpieczne oraz zdrowe – zawierają cenne witaminy oraz minerały, które można znaleźć w każdym pożywieniu.

Odżywka potreningowa – wspomaganie regeneracji organizmu

Odżywka potreningowa to świetny sposób na wspomaganie regeneracji po intensywnym treningu. Przyjmowanie odpowiednich składników odżywczych pomaga uzupełnić zapasy glikogenu, zmniejszyć bolesność mięśni, a nawet przyśpieszyć proces ich naprawy. Ten sam efekt da spożywanie zwykłego pożywienia, ale trzeba pamiętać o tym, że proces ten będzie trwać dłużej od wypicia rozpuszczonej odżywki.Optymalna droga do udanej sylwetki to regularne treningi i stosowanie odżywek! Odżywki znajdziesz i zamówisz z łatwością ze sklepu z odżywkami online.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx