Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Jakie są najważniejsze cechy dobrego damskiego stroju rowerowego?

Fot.: freepik.com

Kolarstwo to świetne hobby pozwalające zadbać zarówno o zdrowie, jak i o sylwetkę. Każda miłośniczka jazdy rowerem powinna mieć w swojej garderobie kilka elementów, które umożliwią jej komfortowe uprawianie tego sportu. Z czego składa się damski strój rowerowy?

Damski strój rowerowy – jak wybrać najlepszy?

Odzież rowerowa damska to podstawa komfortowego treningu. Odpowiednie ubrania powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na otarcia, a jednocześnie cechują się dużą elastycznością i rozciągliwością. Jest to konieczne, aby umożliwić kolarce swobodne wykonywanie ruchów, a co za tym idzie – zadowalający trening.

Oczywiście odzież kolarska dla kobiet powinna być także dostosowana do pogody, a więc zapewniać komfort cieplny, a w razie potrzeby chronić przed wiatrem oraz wilgocią. Bardzo istotne, aby elementy garderoby na rower pozwalały skórze oddychać oraz umożliwiały odprowadzanie potu, co jest kluczowe nie tylko dla wygody podczas treningu, ale i ma ogromne znaczenie w zapobieganiu wychładzaniu organizmu kolarki.

Damski strój rowerowy – co się na niego składa?

Zasadniczo do krótkich wycieczek rowerowych nie jest konieczne zaopatrzenie się profesjonalny strój. Jednak każda osoba regularnie uprawiająca ten sport powinna wziąć pod uwagę zakup kilku elementów garderoby, dzięki którym jazda na rowerze będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

Podstawą każdego damskiego stroju jest bielizna, która jest niezwykle ważnym elementem również dla kolarek. Z tego względu warto wyposażyć się w rozciągliwe, dopasowane do ciała koszulki termoaktywne w wersji z długimi rękawami oraz bez rękawów, a także biustonosz i majtki sportowe. Niezbędnym elementem są także skarpety wykonane z tkanin, które z łatwością odprowadzają wilgoć.

Każda z kobiet, którym nie są obce długie wycieczki rowerowe, powinna mieć w swojej szafie specjalną koszulkę kolarską w wersji z krótki oraz długim rękawem. Co więcej, równie ważnym elementem garderoby są spodnie oraz spodenki kolarskie z wbudowaną wkładką chroniącą przed otarciami (np. żelową). W przypadku spodni do pokonywania tras w chłodniejsze miesiące należy zwrócić uwagę na modele ocieplane.

Oprócz tego warto kupić bluzę rowerową na chłodne dni, która ogrzeje ciało, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów i utrudniać treningów. Dobrze, jeśli jest ona wyposażona w mankiety mocno przylegające do rąk oraz wbudowany pasek, który zapobiega przemieszczaniu się bluzy podczas jazdy. Niezbędna w zimne miesiące jest także kurtka z wodoodporną membraną chroniąca kolarkę przed wiatrem oraz deszczem.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx