Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Kursy spawania – dla kogo są przeznaczone i czy warto się zapisać?

Spawacze nie mają większych trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Aby jednak rozpocząć pracę na takim stanowisku, trzeba posiadać właściwe uprawnienia. Można uzyskać je podczas kursów dla spawaczy. Dla kogo są one przeznaczone? Czy warto zapisać się na taki kurs?

Dla kogo przeznaczone są kursy spawania?

Kursy spawania to szkolenia przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się lub udoskonalić umiejętność spawania różnymi metodami.

Podczas takich kursów uczestnicy poznają teorię dotyczącą spawania, a także ćwiczą spawanie pod okiem instruktorów spawania.

Kursy spawania mogą być przeznaczone dla osób początkujących, jak i dla osób już posiadających podstawowe umiejętności spawalnicze, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje.

Zazwyczaj trwają kilka dni lub tygodni i kończą się egzaminem, po zdaniu którego uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający nabycie określonych uprawnień spawalniczych.

Rodzaje spawania i kursów dla spawaczy

Istnieje wiele rodzajów spawania, które różnią się między sobą sposobem połączenia metali oraz używanymi do tego narzędziami i technikami. To najczęściej wykorzystywane rodzaje spawania:

Najczęściej prowadzi się spawanie elektryczne. Wtedy do połączenia metali wykorzystuje się prąd, który rozgrzewa metal do temperatury topnienia. Można wyróżnić kilka podstawowych metod spawania elektrycznego, takich jak spawanie elektrodą otuloną, spawanie TIG, spawanie MIG/MAG oraz spawanie plazmowe.

Prowadzi się także spawanie gazowe, podczas którego do połączenia metali wykorzystuje się gazy obojętne, takie jak argon czy hel, które chronią spawane miejsca przed dostępem powietrza i utlenianiem.

Wybierając kursy spawania OSS Welder konieczne jest uwzględnienie rodzaju spawania, które chce się prowadzić.

Zapisy na kurs spawania – kto może z nich skorzystać?

Aby zapisać się na kurs spawania, najlepiej skontaktować się z placówką szkoleniową, która oferuje takie kursy. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub przez internet. W większości przypadków do zapisania się na kurs wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie terminu i potwierdzeniu chęci udziału, należy przelać odpowiednią opłatę za szkolenie.

Główne wymogi do wzięcia udziału w takim szkoleniu to wykształcenie minimum podstawowe oraz pełnoletność. Trzeba też przekazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy jako spawacz, które wystawia lekarz.

Więcej informacji dotyczących zajęć jak kursy spawania można znaleźć już teraz na stronach internetowych organizatorów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx