Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Czy można jeszcze mieć darmowe konto firmowe – praktyczny poradnik

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każda firma powinna mieć własne konto bankowe. Posiadanie takiego rachunku nie musi być jednak związane z wysokimi kosztami. Zobacz, jak wybrać najlepsze darmowe konto firmowe!

Czy można mieć konto firmowe za darmo?

Wiele banków oferuje darmowe konta dla firm. Czy rzeczywiście są one dostępne bez opłat?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że brak opłat nie zawsze dotyczy wszystkich usług związanych z korzystaniem z firmowego rachunku.

Aby mieć darmowe konto firmowe, konieczne jest też często spełnienie szeregu warunków. Dodatkowo może być to związane z pewnymi ograniczeniami, na przykład pod kątem liczby darmowych przelewów czy minimalnej płatności kartą debetową.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego?

Aby wybrać najlepsze darmowe konto dla firmy, warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Kluczowe są warunki, jakie należy spełnić, aby konto było darmowe, wysokość opłat za prowadzenie konta bankowego, opłat za przelewy, w tym za przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego. Warto również zorientować się, jakie rodzaje kart są dostępne dla rachunku firmowego oraz czy jest pobierana opłata za wydanie karty.

Dodatkowo możemy także ponosić opłaty za wpłacenie i wypłacenie pieniędzy w oddziale banku. Warto przy okazji sprawdzić, jaka jest dostępność bankomatów i wpłatomatów w okolicy oraz koszty ich używania oraz jakie mamy sposoby dostępu do konta – placówka, serwis transakcyjny online, aplikacja mobilna itd.

Banki często oferują także dodatkowe usługi w ramach konta firmowego, na przykład dostęp do internetowego kantoru, narzędzia do fakturowania, księgowania, zarządzania finansami, terminal płatniczy czy usługi doradcze. Jeśli potrzebujemy którejś z nich – sprawdźmy, czy dany bank ma ją w ofercie.

Kiedy banki mogą naliczać opłaty za konto firmowe?

Naliczenie opłat za darmowe konto firmowe możliwe jest zazwyczaj wtedy, gdy przekroczy się liczbę darmowych przelewów w pakiecie, na przykład 5 lub 20 przelewów miesięcznie zależnie od konta, nie wykona się transakcji na określoną kwotę kartą płatniczą, na przykład limit może wynosić 200 zł na miesiąc a wypłaci się mniejszą kwotę w bankomacie, na przykład poniżej 100 zł. Często naliczanie opłat może wynikać także z tego, że minął okres darmowych usług, na przykład mogą one obowiązywać przez 2 lata. Wtedy pozostaje nam negocjacja warunków z bankiem lub też zmiana konta firmowego – najlepiej na takie, które będzie darmowe dożywotnio.

Promocje bankowe kont firmowych – co można zyskać?

Przy wyborze darmowego konta firmowego warto również zwrócić uwagę na aktualne promocje bankowe. Dzięki promocjom bankowym kont firmowych można uzyskać szereg korzyści, na przykład atrakcyjną premię pieniężną, darmowe usługi dodatkowe przez określony czas albo zwolnienie z opłat, na przykład na 2 lata, a czasami nawet na stałe.

Więcej porad o finansach i oszczędzaniu znajdziesz pod adresem: https://polakoszczedza.pl/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx