Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Czym jest inwestycja?

Po zebraniu odpowiedniego kapitału wiele osób zastanawia się co zrobić, żeby ich pieniądze nie straciły na wartości. W obecnych czasach szalejącej inflacji jest to bardzo istotny problem, ponieważ oszczędności bezczynnie leżące na koncie bankowym z biegiem czasu tracą na wartości. Żyjemy w czasach, w których konta oszczędnościowe nie uchronią już naszych pieniędzy przed inflacją i zastanawiamy się jak dobrze zainwestować nasze oszczędności, aby przyniosły odpowiednie zyski. 

W XXI wieku na szczęście mamy dostępnych dużo innych sposobów niż wyłącznie odkładanie środków na koncie oszczędnościowym czy wpłacanie ich na nisko oprocentowane lokaty bankowe. W dzisiejszych czasach znajdziemy chociażby fundusze inwestycyjne, akcje czy nowoczesne kryptowaluty. I to właśnie te ostatnie wzbudzają najwięcej emocji, ponieważ wiele znanych osób zrobiło na nich majątek, dlatego ta forma inwestowania jest obecnie bardzo pożądana i warto się jej bliżej przyjrzeć.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Jeśli chcemy zacząć inwestować, najprostszą radą byłoby, aby kupować je tanio, a sprzedawać drożej – w ten sposób osiągamy zysk. Jeśli nie mamy pokaźnych środków, warto sprawdzić jakie są najtańsze kryptowaluty i skupić się na śledzeniu ich wykresów. Jednak jak przy każdej inwestycji w międzyczasie mogą pojawić się spadki i wzrosty. Duże nominały takie jak Bitcoin czy Ethereum mogą wykazywać zmienność nawet w ciągu jednego dnia, dlatego tak ważne jest, aby nie kierować się emocjami.

Inwestycja może wydawać się obarczona dużym ryzykiem, ale jak każda inwestycja wysokiego ryzyka może przynieść też bardzo wysoki zwrot, dlatego właśnie stały się gorącym tematem i wiele osób chce w nie inwestować. Obecnie widoczna jest również możliwość płatności i transakcji z ich udziałem, a co za tym idzie zaczęły być one uważane za bezpieczny środek płatniczy. Inwestowanie w duże nominały takie jak np. Bitcoin to jednak zdecydowanie inwestycje długoterminowe.

Gdzie zacząć inwestować? Które giełdy cieszą się największym zaufaniem?

Kryptowaluty podobnie jak akcje kupujemy na odpowiednich giełdach. W przypadku kryptowalut giełdy są wyłącznie wirtualne. Na giełdzie otrzymamy dostęp do aktualnych wartości dostępnych kryptowalut, trendów i wolumenów. Aktualny ranking giełd kryptowalut znajdziemy tutaj: https://pl.cryptonisation.com/ranking-gield-kryptowalutowych/. Giełdy mają niezwykle przyjazny interfejs nawet dla początkującego tradera, aby każdy mógł dokonywać bezproblemowych i bezpiecznych transakcji w sieci.

Warto dodać, że są giełdy, na których można zastosować transakcje P2P (peer-to-peer), warto zatem sprawdzić ranking p2p giełd kryptowalutowych. Na czym polega taka transakcja? Można to najprościej opisać jako wystawienie oferty przez innego tradera określające konkretne warunki kupna lub sprzedaży danej kryptowaluty. Do transakcji P2P dochodzi, jeśli na daną ofertę znajdzie się zainteresowana osoba, który kupi lub sprzeda kryptowalutę na warunkach określonych przez ogłaszającego ofertę.

Giełdy P2P umożliwiają zatem na wymienne transakcje między traderami inwestującymi swoje środki na giełdzie. Mogą oni kupować od innych uczestników rynku oraz wystawiać swoje oferty i także sprzedawać kryptowaluty. Oprócz formy P2P na giełdach można oczywiście dokonywać transakcji w standardowy sposób, a giełdy często mają nieograniczone metody płatności, zatem bardzo łatwo wpłacić na nie swoje środki. Niektóre giełdy mają nawet programy partnerskie umożliwiające dodatkowy dochód.

Inwestowanie w kryptowaluty jest proste!

Inwestowanie jak się okazuje jest niezwykle proste – wystarczy zarejestrować się na giełdzie i zacząć przygodę z kupnem i sprzedażą. Warto jednak pamiętać, że rynek wiąże się ze spekulacjami i aby dobrze ulokować swój kapitał i w odpowiednim momencie zabrać nasze środki warto śledzić aktualne informacje dotyczące rynku oraz wpływających na niego wydarzeń. Oprócz inwestycji długoterminowych możemy również zająć się tradingiem na podstawie codziennych wahań wykresu danej kryptowaluty.

Inwestując w kryptowaluty przeznaczamy swój kapitał w celu jego powiększenia lub utrzymania jego wartości. Warto na początku zdać sobie sprawę, że inwestycje nie zawsze przynoszą zyski w oczekiwanym przez nas czasie – niekiedy musimy poczekać dłużej, aby osiągnąć przewidywaną przez nas stopę zwrotu. Wówczas bardzo ważne jest, aby nie kierować się emocjami, a postawić na cierpliwość. Warto dodać, że do rozpoczęcia inwestowania nie potrzeba ogromnych środków i można zacząć w każdej chwili. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx