Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Używany sprzęt do siłowni. Jak wygląda jego regeneracja?

Nowe urządzenia do ćwiczeń to drogi sprzęt, nie dziwi zatem popularność maszyn regenerowanych. Takie rozwiązanie pozwala na zyskanie w pełni sprawnego sprzętu bez konieczności generowania olbrzymich kosztów. Korzystają z niego zarówno siłownie, które oddają swoje własne urządzenia do regeneracji, jak i kluby fitness, które są zainteresowane zakupem takiego używanego sprzętu. Na czym dokładnie polega regeneracja i dlaczego jest opcją wartą uwagi?

Używany sprzęt do siłowni – dlaczego warto?

Ceny nowych urządzeń do ćwiczeń to kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście wiele siłowni decyduje się na leasingowanie maszyn, co pozwala na optymalizację kosztów ich zakupu. Z czasem takie urządzenia tak czy inaczej będą wymagały wymiany na nowe lub regeneracji. Ta druga opcja, czyli zregenerowany używany sprzęt do siłowni, jest o tyle korzystniejsza, że za stosunkowo niewielką kwotę można przywrócić maszyny do praktycznie idealnego stanu, bez konieczności wikłania się w nowe umowy leasingowe.

Poza tym taka regeneracja to doskonały sposób na customizację maszyn, czyli ich personalizację poprzez nadanie wybranego koloru i oznakowanie logo swojej siłowni. W ten sposób dysponujemy już spłaconym, czyli własnym sprzętem, który jest w pełni sprawny. Przy czym niektórzy decydują się również na zakup już zregenerowanego używanego sprzętu do ćwiczeń.

Urządzenia, które można regenerować

Niemalże wszystkie urządzenia do siłowni podlegają regeneracji. Oczywiście chodzi tutaj o maszyny do ćwiczeń, nie o akcesoria takie jak hantle czy sztangi. Przykładowy używany sprzęt do ćwiczeń, który można poddać profesjonalnej odnowie to:

 • crosstrainery
 • bieżnie
 • rowerki stacjonarne
 • orbitreki
 • maszyny siłowe

Jak widać, praktycznie każde profesjonalne urządzenie można zregenerować, przywracając mu 100 procentową sprawność i atrakcyjny wygląd.

Proces regeneracji sprzętu

Jak przebiega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Proces ten realizowany przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, takie jak Total Fitness Concept, obejmuje kilka etapów, na które składa się:

 • demontaż maszyn
 • gruntowne czyszczenie elementów metalowych i wykonanych z tworzyw sztucznych
 • elementy metalowe zostają pokryte świeżą warstwą lakieru (możliwa customizacja)
 • podzespoły eksploatacyjne (np. amortyzatory, łożyska, paski napędowe) zostają wymienione na nowe
 • elementy elektroniczne przechodzą gruntowną kontrolę i w razie potrzeby są naprawiane lub wymieniane na nowe
 • maszyna zostaje złożona i poddana kontroli jakości

Używany sprzęt do ćwiczeń po regeneracji prezentuje się idealnie zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Co najważniejsze, w przypadku realizacji tego typu usług przez profesjonalne firmy, można liczyć na kilkumiesięczną gwarancję – z możliwością jej przedłużenia.

Prywatny zakup używanych urządzeń do ćwiczeń

Zregenerowany używany sprzęt do ćwiczeń to również ciekawa opcja dla osób, które chcą kupić w pełni profesjonalne urządzenie do użytku prywatnego – przykładowo do własnej siłowni domowej. W takiej sytuacji można nabyć wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń, takich marek jak TechnoGym, Precor czy Life Fitness za bardzo atrakcyjną cenę. A jak wiadomo, takie urządzenia są niezwykle trwałe, ergonomiczne i zazwyczaj posiadają bardzo bogate opcje treningowe.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx