Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 kwietnia 2023

Używany sprzęt do siłowni. Jak wygląda jego regeneracja?

Nowe urządzenia do ćwiczeń to drogi sprzęt, nie dziwi zatem popularność maszyn regenerowanych. Takie rozwiązanie pozwala na zyskanie w pełni sprawnego sprzętu bez konieczności generowania olbrzymich kosztów. Korzystają z niego zarówno siłownie, które oddają swoje własne urządzenia do regeneracji, jak i kluby fitness, które są zainteresowane zakupem takiego używanego sprzętu. Na czym dokładnie polega regeneracja i dlaczego jest opcją wartą uwagi?

Używany sprzęt do siłowni – dlaczego warto?

Ceny nowych urządzeń do ćwiczeń to kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście wiele siłowni decyduje się na leasingowanie maszyn, co pozwala na optymalizację kosztów ich zakupu. Z czasem takie urządzenia tak czy inaczej będą wymagały wymiany na nowe lub regeneracji. Ta druga opcja, czyli zregenerowany używany sprzęt do siłowni, jest o tyle korzystniejsza, że za stosunkowo niewielką kwotę można przywrócić maszyny do praktycznie idealnego stanu, bez konieczności wikłania się w nowe umowy leasingowe.

Poza tym taka regeneracja to doskonały sposób na customizację maszyn, czyli ich personalizację poprzez nadanie wybranego koloru i oznakowanie logo swojej siłowni. W ten sposób dysponujemy już spłaconym, czyli własnym sprzętem, który jest w pełni sprawny. Przy czym niektórzy decydują się również na zakup już zregenerowanego używanego sprzętu do ćwiczeń.

Urządzenia, które można regenerować

Niemalże wszystkie urządzenia do siłowni podlegają regeneracji. Oczywiście chodzi tutaj o maszyny do ćwiczeń, nie o akcesoria takie jak hantle czy sztangi. Przykładowy używany sprzęt do ćwiczeń, który można poddać profesjonalnej odnowie to:

 • crosstrainery
 • bieżnie
 • rowerki stacjonarne
 • orbitreki
 • maszyny siłowe

Jak widać, praktycznie każde profesjonalne urządzenie można zregenerować, przywracając mu 100 procentową sprawność i atrakcyjny wygląd.

Proces regeneracji sprzętu

Jak przebiega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Proces ten realizowany przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy, takie jak Total Fitness Concept, obejmuje kilka etapów, na które składa się:

 • demontaż maszyn
 • gruntowne czyszczenie elementów metalowych i wykonanych z tworzyw sztucznych
 • elementy metalowe zostają pokryte świeżą warstwą lakieru (możliwa customizacja)
 • podzespoły eksploatacyjne (np. amortyzatory, łożyska, paski napędowe) zostają wymienione na nowe
 • elementy elektroniczne przechodzą gruntowną kontrolę i w razie potrzeby są naprawiane lub wymieniane na nowe
 • maszyna zostaje złożona i poddana kontroli jakości

Używany sprzęt do ćwiczeń po regeneracji prezentuje się idealnie zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Co najważniejsze, w przypadku realizacji tego typu usług przez profesjonalne firmy, można liczyć na kilkumiesięczną gwarancję – z możliwością jej przedłużenia.

Prywatny zakup używanych urządzeń do ćwiczeń

Zregenerowany używany sprzęt do ćwiczeń to również ciekawa opcja dla osób, które chcą kupić w pełni profesjonalne urządzenie do użytku prywatnego – przykładowo do własnej siłowni domowej. W takiej sytuacji można nabyć wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń, takich marek jak TechnoGym, Precor czy Life Fitness za bardzo atrakcyjną cenę. A jak wiadomo, takie urządzenia są niezwykle trwałe, ergonomiczne i zazwyczaj posiadają bardzo bogate opcje treningowe.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx