Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Sufit podwieszany z LED. Montaż sufitu podwieszanego – na co zwrócić uwagę?

Jak stworzyć przytulny klimat w mieszkaniu? I to najlepiej nie uciekając się do czasochłonnych remontów? Czasem wystarczy spojrzeć w górę i zacząć od zmiany sufitu. Zastąp popękany strop gładką powierzchnią, na której umieścisz oświetlenie według własnego pomysłu. Sprawdź, kiedy sufit podwieszany jest najlepszym rozwiązaniem i jak przygotować się do pracy.

Możliwości sufitów podwieszanych – ochrona i estetyka

Zasłaniają nieestetyczny strop, a także kable, rury i inne rzeczy, które chciałbyś ukryć przed nie tylko swoim wzrokiem. Jednocześnie dają sporo możliwości aranżacyjnych i oświetleniowych, choć te trzeba dobrze przemyśleć, żeby nie przekroczyć cienkiej granicy między dobrym smakiem a kiczem. 

Sufity gipsowe zabezpieczają mieszkanie pod względem akustycznym, a zwłaszcza przez odgłosami dochodzącymi z wyższego piętra. Dzięki nim zapomnisz o tupiących dzieciach i dźwięku obcasów dochodzącym o 5. rano. Oprócz tego zapewniają również termoizolację, jeśli przykryjesz je od góry wełną mineralną. Coraz bardziej myślisz o remoncie? To teraz zobacz jakie oświetlenie zastosować, żeby odmienić wygląd mieszkania.

Sufit podwieszany LED – dopasuj oświetlenie sufitowe do mieszkania

Lampy przymocujesz w dowolnym miejscu. Rozmieścisz je tak, jak Ci to odpowiada. Czy to w listwie, w jednym rzędzie obok siebie, czy pojedynczo punktowo – wybór należy do Ciebie. Montuj je w mniej doświetlonych częściach mieszkania i wydzielaj za ich pomocą strefy, np. w kuchni połączonej z salonem. Umieść nad meblami lub innymi elementami aranżacji mieszkania, które szczególnie chciałbyś wyeksponować. 

Montaż sufitu podwieszanego – nie taki trudny, jak myślisz

Nie musisz mieć dużych umiejętności budowlanych, żeby wziąć się za wykonanie sufitu z płyt gipsowych. Wystarczy odrobina wiedzy i wyobraźnia. Dodaj do tego wytrzymałe elementy konstrukcyjne odpowiedzialne za przytrzymanie płyty g-k i sukces masz zapewniony. Zwróć też uwagę na rodzaj tej ostatniej. Jeśli planujesz remont całego mieszkania i chcesz zamontować sufit również w kuchni i łazience, zdecyduj się np. na płytę Rigips 4 PRO, która wykazuje doskonałe właściwości wodoodporne.

Płyty g-k, profile przyścienne i wieszaki – jakość mocowania ma znaczenie

Nawet najlepiej wymierzony projekt nie powiedzie się, jeśli zostanie zrealizowany przy pomocy kiepskich produktów. Przygotuj mocny stelaż, który nie wygnie się pod ciężarem konstrukcji. Profile główne przyścienne (UD i CD) i profile nośne muszą być stalowe, podobnie jak ruszt i wieszaki. Żadne akcesoria aluminiowe nie wchodzą w grę – materiał nie może się odkształcać. Całą instalację spajają wkręty, kołki i dyble. Bardzo ważny jest rozstaw profili (np. 40 cm od ściany), bo jeśli jest zbyt duży, płyty zaczną z czasem pękać, a przykręcone łączniki w końcu puszczą. Przed przystąpieniem do pracy sprawdź więc dopuszczalne odległości między poszczególnymi elementami i wyznacz miejsca mocowania.

Jak dobrze zrobić sufit podwieszany? Zdaj się na specjalistów

Co Cię powstrzymuje przez zamontowaniem takiego sufitu? Brak wiedzy? Brak zaufania do produktów dostępnych na rynku? Wykorzystaj doświadczenie fachowców z Rigips, dzięki któremu zdobędziesz wszystkie informacje dotyczące sufitów podwieszanych. W sklepie znajdziesz nie tylko płyty z gipsu i kartonu oraz akcesoria. Dowiesz się również, jak się przygotować, które płyty wybrać i jaka jest różnica między sufitem kasetonowym a krzyżowym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx