Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Klatki dla królików

W warunkach naturalnych króliki żyją w norkach, które zapewniają zwierzętom bezpieczne schronienie. Wybierając dla nich klatki, należy o tym pamiętać. Dlatego też prawidłowo dobrana klatka nie tylko ma odpowiednią wielkość i wyposażenie, ale również powinna by wykonana z materiałów bezpiecznych, trwałych i łatwych w utrzymaniu czystości. Takim materiałem jest siatka zgrzewana.

Jakie powinny być klatki dla królików?

Klatki dla królików z siatki zgrzewanej powinny mieć odpowiednią wielkość, dopasowaną do rasy hodowanego zwierzęcia. Ponadto, w klatce powinny się znajdować poidła, miski, kuwety, a także kryjówki. Klatka jest dla królika substytutem norki, dlatego powinna być bezpieczna. Wybierając klatkę należy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność, trwałość i umożliwienie cyrkulacji powietrza.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są klatki wykonane z plastikowej kuwety oraz metalowej góry. Rozwiązanie to pozwala na szybkie i łatwe rozłożenie i wyczyszczenie klatki. Ponadto, w załamkach nie gromadzą się np. resztki pokarmu lub podłoża, co ma miejsce w załamkach klatek z drewna. Warto wybrać model, który posiada drzwiczki zarówno z boku, jak i z góry klatki, umożliwia to bowiem zwierzęciu swobodne wyjście z klatki, a także pozwala właścicielowi na samodzielne wyjęcie królika, jeśli zachodzi taka konieczność. Rozwiązanie takie bardzo łatwo zastosować, w klatkach z siatki zgrzewanej, która pozwala na łatwy i szybki montaż dodatkowych elementów, takich jak drzwi.

Jakie są zalety klatki dla królików z siatki zgrzewanej?

Klatki dla królików z siatki zgrzewanej mają wiele zalet, wśród najważniejszych należy wymienić:
– łatwy montaż i demontaż klatki umożliwia także instalację dodatkowych elementów wyposażenia,
– trwałość – siatka zgrzewana jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne,
– komfort zwierzęcia – klatki z siatki zgrzewanej umożliwiają optymalną cyrkulację powietrza i dostęp światła,
– bezpieczeństwo – stosując siatkę zgrzewaną możemy być pewni, że zwierzę nie będzie narażone na urazy spowodowane wystającymi elementami konstrukcji.

Na co zwrócić uwagę decydując się na klatki dla królików z siatki zgrzewanej?

Wybierając klatkę dla królika z siatki zgrzewanej należy zwrócić uwagę na jej wielkość, która powinna zapewniać zwierzęciu możliwość swobodnego poruszania się i odpoczynku. Ponadto, należy zadbać o to, aby klatka była trwała i odporna na uszkodzenia – im mniejsze oczka kratki, tym większa jej sztywność.
Kolejną cechą, o której warto pamiętać jest wysokość kuwety – zbyt płytka sprawi, że podłoże będzie się wysypywać z klatki co znacznie zmniejszy komfort królika. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór klatki z wyższym rantem, który zapobiega rozsypywaniu podłoża, dzięki czemu zwierzę będzie przebywać w bardziej komfortowych warunkach, a my nie będziemy musieli kilka razy dziennie sprzątać i uzupełniać rozłożonego podłoża.

Ponadto, wybierając klatki dla królików z siatki zgrzewanej należy zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanej siatki. Klatki dla królików wykonuje się z dwóch typów siatki:
– siatka stalowa, będąca materiałem, który nie posiada dodatkowej powłoki chroniącej ją przed korozją; nie zaleca się stosowania tego materiału w klatkach użytkowanych na zewnątrz,
– siatka ocynkowana, która posiada dodatkowe zabezpieczenie, czyniące ją materiałem odpornym na korozję; takie siatki mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx