Redukcja przebarwień skóry – co możesz zrobić, aby cera odżyła?

Posiadanie porcelanowej cery jest marzeniem większości kobiet. Niestety, wiele z nich zmaga się z licznymi przebarwieniami, z powodu których wygląd skóry twarzy znacznie odbiega od marzeń. Warto wiedzieć, że poprawa wyglądu cery jest możliwa i w dużym stopniu zależy od regularnych działań, jakie podejmiemy w tym kierunku. Redukcja przebarwień skóry wymaga wprawdzie wysiłku, lecz efekt porcelanowej cery wynagradza wszystkie starania. Jak się do tego zabrać?
Skąd się biorą przebarwienia skóry?
Należy wiedzieć, że przebarwienia skóry mogą mieć różnorodne podłoże i dlatego nie każdemu będzie równie łatwo je skutecznie zredukować. W zależności od rodzaju cery i stanu zdrowia możemy wyróżnić przebarwienia, których przyczyną jest:
- przebyty trądzik, atopowe zapalenie skóry lub inne schorzenia dermatologiczne,
- zaburzenia gospodarki hormonalnej,
- nadmierna ekspozycja na słońce,
- genetyczne skłonności do wzmożonej pigmentacji.
Wiele osób może spróbować redukcji przebarwień skóry domowymi sposobami, lecz w niektórych przypadkach z pomogą muszą przyjść zabiegi medycyny estetycznej. Gabinet FEMININITY to przykład kliniki, w której można skorzystać z zabiegów dedykowanych osobom z głębokimi przebarwieniami skóry.
W jaki sposób dbać o cerę z przebarwieniami?
Codzienna pielęgnacja ma kluczowe znaczenie dla poprawy jakości skóry z przebarwieniami. Wbrew pozorom nie chodzi jedynie o odpowiednie kosmetyki, ale wprowadzenie i stosowanie istotnych nawyków:
- unikanie ekspozycji skóry twarzy na słońce,
- stosowanie dobrych filtrów przeciwsłonecznych UVA i UVB – przez cały rok,
- codzienne staranne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy,
- dieta bogata w przeciwutleniacze,
- wysypianie się.
Nie wolno lekceważyć tych drobnych zmian, gdyż zadbany i odżywiony organizm będzie łatwiej poddawał się procesowi redukcji przebarwień skóry.
Redukcja przebarwień skóry – co można zrobić w domowym zaciszu?
Aby nadać cerze ładny, jednolity koloryt, warto regularnie stosować łagodne peelingi chemiczne. Dobrze dobrane preparaty oczyszczają skórę ze złogów martwego naskórka, skutecznie ją wygładzając i rozjaśniając. Tak przygotowana cera jest gotowa na zastosowanie kosmetyków, których celem jest redukcja przebarwień skóry. Są to przede wszystkim preparaty z witaminą C oraz retinolem. Warto nakładać je podczas wieczornej rutyny, aby dać substancjom czynnym całą noc na działanie. Bardzo dobre działanie rozjaśniające i ujędrniające ma również szczotkowanie skóry na sucho. W tym celu należy dobrać szczotkę o miękkim włosiu i szczególnie pamiętać o regularności. Raz na jakiś czas warto zastosować maseczkę o działaniu rozjaśniającym, której składniki można znaleźć w domowej kuchni, są to: cytryna, ogórek, rumianek a także ocet jabłkowy.

Rozjaśnianie przebarwień to proces, w którym trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz regularność. Również salony medycyny estetycznej proponują klientom całe serie zabiegów, gdyż pojedyncza wizyta rzadko okazuje się wystarczająca. Droga do porcelanowej cery nie dla każdego będzie prosta, jednak każdy może i powinien zawalczyć o widoczną poprawę stanu skóry.