Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Jakie kierunki warto studiować w trybie weekendowym?

Studia niestacjonarne to coraz częściej wybierana forma kształcenia.

Zajęcia w trybie weekendowym umożliwiają studentom równoczesne podjęcie zatrudnienia, co owocuje w przyszłości bogatym doświadczeniem i atrakcyjnym dla pracodawcy CV. Jakie kierunki warto studiować zaocznie?

Dlaczego warto zdecydować się na studia niestacjonarne? 

Czesne, napięty grafik i zmęczenie towarzyszące całotygodniowym obowiązkom często zniechęcają kandydatów na uczelnie wyższe do podjęcia nauki w trybie niestacjonarnym. Tymczasem studia zaoczne mają wiele do zaoferowania. Weekendowe zjazdy sprzyjają zdobywaniu doświadczenia zawodowego i systematycznemu uzupełnianiu CV, znacznie częściej mają charakter praktyczny i pozwalają skupić się przede wszystkim na rozwoju zainteresowań. Ograniczony kontakt z wykładowcami często wymaga uzupełniania wiedzy we własnym zakresie. Determinację i umiejętność sprawnej organizacji czasu doceniają jednak pracodawcy. 

Co więcej, studia w trybie niestacjonarnym często oferują bardzo konkretne specjalności. Zawężony w ten sposób program pozwala na zdobycie pożądanych na rynku pracy umiejętności. Przykładem może być oferta https://pultusk.vistula.edu.pl/kierunki-studiow/bezpieczenstwo-narodowe, zaprojektowana zgodnie z wymaganiami potencjalnych pracodawców. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza cyberbezpieczeństwo. 

Jakie kierunki studiów niestacjonarnych warto wybrać?

Studia niestacjonarne do niedawna cieszyły się złą sławą. Obecnie stanowią odpowiedź na potrzeby i wymagania współczesnego rynku pracy – pracodawcy chętnie podejmują współpracę z osobami wykształconymi i doświadczonymi. W trybie weekendowym warto studiować te kierunki, które zapewniają opłacalne zatrudnienie, ale wymaga ono umiejętności praktycznych, doświadczenia i systematycznego uzupełniania wiedzy. Do takich należą m.in. finanse i rachunkowość.

Oferta https://pultusk.vistula.edu.pl/kierunki-studiow/finanse-i-rachunkowosc charakteryzuje się atrakcyjnym, również z punktu widzenia osób już pracujących, programem. Obejmuje on dwie specjalności, zaprojektowane zgodnie z wymaganiami współczesnego rynku pracy i otwiera dostęp do specjalistycznej wiedzy. Perspektywy zawodowe absolwentów są tym większe, że Akademia Vistula w Pułtusku dysponuje prężnie działającym Działem Karier i Praktyk, umożliwiającym studentom nawiązanie korzystnych współpracy w trakcie trwania nauki.  

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx