Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Kredyty hipoteczne – franki, złotówki, euro. Co powinniśmy wiedzieć?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu we frankach szwajcarskich, mimo ryzyka, wynikała z kilku czynników.

Pierwszym z nich była niska stopa procentowa w Szwajcarii, która pozwalała na uzyskanie niższej raty niż w przypadku kredytów w innych walutach, takich jak złoty. W połączeniu z brakiem prowizji i atrakcyjnymi warunkami kredytowymi, kredyt we frankach był bardzo kuszący dla wielu osób.

Drugim czynnikiem była niska inflacja w Polsce w latach 2007-2014, co oznaczało, że koszty życia rosły powoli, a wynagrodzenia rosły szybciej niż ceny. Wielu kredytobiorców zdecydowało się na kredyt we frankach, licząc na dalsze umocnienie się polskiej waluty i spadek kursu franka, co ostatecznie pozwoliłoby na jeszcze niższe raty kredytowe.

Trzecim czynnikiem, który wpłynął na decyzję o zaciągnięciu kredytu we frankach, była niewiedza lub brak pełnej informacji na temat ryzyka związanego z takim kredytem. Wielu kredytobiorców nie zdawało sobie sprawy z tego, że kredyt we frankach to ryzykowny produkt, który niesie ze sobą duże ryzyko kursowe. W dodatku, banki nie zawsze dostarczały pełnej informacji na temat ryzyka, co wpłynęło na podejmowanie decyzji przez klientów bez pełnej świadomości konsekwencji.

Warto również zauważyć, że ludzie podejmowali decyzję o kredycie we frankach, mimo że wiedzieli o ryzyku, ponieważ nie widzieli innej opcji. Wielu kredytobiorców nie miało wystarczającej kwoty na zakup nieruchomości lub nie chciało czekać na oszczędności, a wynajem nieruchomości nie był dla nich atrakcyjną opcją. W takiej sytuacji, kredyt we frankach szwajcarskich wydawał się być najlepszym wyborem.

Podsumowując, decyzja o zaciągnięciu kredytu we frankach szwajcarskich, mimo ryzyka, była skomplikowanym procesem, zależnym od wielu czynników. Niska stopa procentowa i atrakcyjne warunki kredytowe, niska inflacja oraz brak pełnej informacji na temat ryzyka, a także brak innych opcji finansowania, były głównymi przyczynami, dla których ludzie decydowali się na ten typ kredytu.

Warto pamiętać, że kredyt we frankach szwajcarskich był oferowany głównie przez banki, które często nie wykazywały się odpowiednią transparentnością i uczciwością wobec swoich klientów. Wiele osób uważa, że banki nie dostarczyły im pełnej informacji na temat ryzyka związanego z takim kredytem, co wpłynęło na podejmowanie decyzji przez klientów bez pełnej świadomości konsekwencji. To z kolei zwiększyło liczbę osób, które zdecydowały się na walkę z bankami, by unieważnić umowy kredytowe.

Niestety, unieważnienie umowy kredytowej we frankach szwajcarskich jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Wymaga on wysokich kosztów prawnych i nie gwarantuje pozytywnego wyniku. Wielu kredytobiorców zdecydowało się na rozwiązanie sprawy w drodze ugody z bankiem, jednak w takim przypadku otrzymywana kwota była zazwyczaj znacznie niższa niż całkowita kwota zaciągniętego kredytu. Warto więc dokładnie przemyśleć swoją sytuację finansową i skonsultować się z ekspertem przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z walką z bankiem.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx