Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Duży zegarek męski – jak znaleźć model idealny dla siebie?

Szukasz zegarka, który będzie stylową ozdobą Twojego nadgarstka? Podejmując decyzję, poza jego designem warto zwrócić uwagę na kilka innych kryteriów. W artykule postaramy się podpowiedzieć Ci jak znaleźć duży zegarek męski dla siebie – m.in. czy postawić na idealny dodatek do garderoby – model bardziej modowy czy raczej sportowy, jak sprawdzić czy wygodniejszy będzie pasek czy bransoleta, wybrać zegarek z dużą kopertą czy z małą, srebrny czy złoty zegarek, a także jakie elementy mają wpływ na jego odporność. Sprawdź!

Duże zegarki męskie – oryginalny design czy ponadczasowa elegancja – na co się zdecydować? 

Wybór idealnego zegarka to kwestia bardzo indywidualna, niemniej istnieje szereg konkretnych parametrów, które warto mieć na uwadze. Już wiesz, że ma to być duży zegarek męski. Co dalej? Przeanalizuj poszczególne cechy, by wybrać te na których Ci szczególnie zależy, to one w dużej mierze zdeterminują stylistykę czasomierza. To m.in.:

  • Mechanizm kwarcowy i mechaniczny

Mechanizm kwarcowy przystępny cenowo, bardziej precyzyjny, wymaga jedynie wymiany baterii raz na dwa lata. Doskonale sprawdza się w zegarkach sportowych. Jeśli chodzi zaś o bardziej prestiżowy mechanizm mechaniczny, dzisiaj najpopularniejszy to ten z naciągiem automatycznym. Działa w ten sposób, że jego kluczowy element – rotor działa na skutek ruchu nadgarstka, zatem by był punktualny, powinien być zawsze przy Tobie. Nie zawsze jest to możliwe. Mechanizm robi sobie przerwę co około 40 godzin, zatem by precyzyjnie wskazywał czas, gdy nie masz go na nadgarstku, powinieneś przechowywać go w tzw. rotomacie, który spowoduje, że będzie on ciągle w ruchu. W większości tego rodzaju modeli fascynujące serce zegarka i działanie jego mechanizmu możesz podejrzeć przez tarczę typu open-heart.

  • Tworzywo

Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane poszczególne elementy zegarka – paski i bransolety, ale także koperta i dekiel. Zegarek na skórzanym pasku to dość uniwersalne, casualowe rozwiązanie. Z pewnością sprawdzi się na co dzień. Najbardziej popularne paski męskich zegarków są wykonane ze skóry bawoła, które gwarantują jakość za rozsądną cenę. Często właśnie na niej wytłaczane są wzory skór zwierząt bardziej egzotycznych – aligatora czy krokodyla. Pamiętaj jednak, że skóra chłonie zapachy i pot, nie jest również odporna na wodę. 

Zegarek na bransolecie będzie na pewno bardziej ozdobny i efektowny. Jeśli Twoja skóra ma skłonność do alergii, zdecyduj się na bransoletę złotą, srebrną bądź z powłoką PVD. Ten skrót z języka angielskiego (Physical Vapour Deposition) odnosi się do procesu technologicznego, podczas którego bransoleta wykonana ze stali szlachetnej jest dodatkowo powlekana wierzchnią warstwą przyjazną alergikom, a do tego odporną na zarysowania, bardzo trwałą i nadającą jej oryginalne barwy o niezwykłej głębi np. granat lub czerń. Przyjazne alergikom będą także w 100% bezpieczne, odporne na korozję i niezwykle lekkie zegarki męskie tytanowe.

  • Rozmiar koperty i jej grubość

Są dwie podstawowe zasady, którymi powinieneś się kierować, wybierając zegarek. Po pierwsze, jeśli masz szczupły nadgarstek, nie przesadzaj z rozmiarem koperty, ponieważ będzie to wyglądać karykaturalnie. Przy obwodzie nadgarstka poniżej 15 cm, sięgaj po zegarki o średnicy do 41 mm, zaś przy obwodzie powyżej 18 cm, średnica powinna wynosić ok. 44-46 mm. Po drugie, podczas formalnych okazji, zegarek powinien zmieścić Ci się pod mankietem koszuli czy rękawem marynarki, zatem maksymalna grubość koperty nie powinna przekraczać 6 mm. Nie zapominaj o tym, że im bardziej masywna będzie koperta, tym cięższy będzie zegarek.

  • Dodatkowe funkcje zegarka 

Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje m.in. datownik, chronograf, tachymetr, pulsoksymetr, wodoszczelność czy podświetlenie. 

  • Kraj produkcji

Szwajcarskie pochodzenie zegarka to gwarancja jakości i precyzji, z kolei jeśli szukasz zegarka, którego unikalny design, oryginalna estetyka czy kolorystyka pozwolą Ci się mocno wyróżniać z tłumu, rozważ marki japońskie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx