Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Przygotuj swój ogród na lato – pielęgnacja drzew

Lato to czas, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na zewnątrz. Aby nasze ogrody wyglądały pięknie i zdrowo, ważna jest regularna pielęgnacja drzew oraz pielęgnacja krzewów. Oto kilka wskazówek, jak przygotować swoje drzewa na najcieplejszą, a zarazem najładniejszą porę roku.

Lato to czas, kiedy większość z nas spędza więcej czasu na zewnątrz. Aby nasze ogrody wyglądały pięknie i zdrowo, ważna jest regularna pielęgnacja drzew oraz pielęgnacja krzewów. Oto kilka wskazówek, jak przygotować swoje drzewa na najcieplejszą, a zarazem najładniejszą porę roku.

Krok pierwszy – odsłanianie drzew i krzewów

Pierwszym krokiem w pielęgnacji drzew jest stopniowe zdejmowanie odsłon z drzew i iglaków. Nie można również zapomnieć o pielęgnacji krzewów – zarówno tych ozdobnych, jak i owocowych. Z nich również zdejmujemy zimowe osłony, aby mogły „odetchnąć” i przygotować się na lato.

Krok drugi – wycinanie martwych i chorych gałęzi

Martwe i chore gałęzie to potencjalne niebezpieczeństwo dla ludzi i mienia. Mogą łatwo złamać się podczas wiatru, powodując szkody lub nawet wypadki. Dlatego ważne podczas pielęgnacji drzew jest, aby regularnie przeglądać swoje rośliny i usuwać martwe lub chore gałęzie. Zaleca się, aby ich wycinanie wykonywać przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, czyli przed latem, aby roślin te mogły się lepiej zregenerować.

Krok trzeci – przycinanie

Pielęgnacja drzew i pielęgnacja krzewów to również przycinanie ich gałęzi, nie tylko tych martwych i suchych. Krzewom, dzięki temu zabiegowi nada się pożądany, piękny kształt. Przycięte rośliny również wydadzą dorodne owoce oraz ładnie się rozgałęzią. Należy również przyciąć żywopłoty posadzone we wcześniejszych latach. Rośliny, szczególnie krzewy przycinamy wczesną wiosną, kiedy nie puściły jeszcze pąków. Natomiast drzewa kwitnące wiosną tniemy po zakończeniu kwitnienia, w przeciwnym razie nie wydadzą owoców.

Krok czarty – nawożenie

Właściwe nawożenie drzew jest niezwykle ważne dla ich zdrowia i wyglądu. Wiosną lub na początku lata warto dokonać tego zabiegu, aby dostarczyć im odpowiednie składniki odżywcze. W tym celu można wykorzystać specjalne nawozy drzewne, które są dostępne w sklepach ogrodniczych. Pamiętaj, aby stosować nawozy zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, ponieważ nadmierna ilość nawozu może zaszkodzić drzewom. To samo tyczy się pielęgnacji krzewów. Również i one powinny być po zimie odpowiednio nawożone.

Krok piąty – podlewanie

Podczas upalnych dni letnich, jak również w czasie wiosennego upału, drzewa i krzewy mogą potrzebować dodatkowej ilości wody, aby utrzymać się w dobrej kondycji. Należy jednak uważać, aby nie przesadzać z podlewaniem, ponieważ zbyt duża ilość wody może prowadzić do chorób drzew i problemów z korzeniami. W ogrodach, które posiadają system nawadniający, należy dostosować jego ustawienia do warunków pogodowych.

Krok szósty – zabezpieczanie drzew oraz krzewów przed szkodnikami i chorobami

Pielęgnacja drzew i pielęgnacja krzewów to również zabezpieczenie tych roślin przed niebezpieczeństwem ze strony środowiska. Drzewa są narażone na szkodniki i choroby, które mogą zniszczyć ich zdrowie i wygląd. Dlatego ważne jest, aby regularnie kontrolować drzewa oraz krzewy i usuwać wszelkie oznaki chorób i szkodników. W przypadku poważniejszych problemów zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym arborystą, czyli specjalistą od drzew.

Firma ogrodnicza Grupa-Flota – specjaliści od pielęgnacji drzew i pielęgnacji krzewów

Przygotowanie swojego ogrodu na lato wymaga czasu i wysiłku, ale jeśli pamiętamy o regularnej pielęgnacji drzew oraz krzewów, nasze ogrody będą piękne i zdrowe przez cały sezon. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, albo narzędzi, firma świadcząca kompleksowe usługi ogrodnicze Grupa-Flota może przyjść ci z pomocą. Zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie Tarnowskich Gór na Śląsku i okolicznych miejscowości.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx