Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Agencja opiekunek osób starszych – czy warto zdecydować się na współpracę?

Ostatnie dekady to czasy prawdziwej wolności podróżniczej. Przekraczanie granic, szybkie poruszanie się transportem kołowym, szynowym i powietrznym na znaczne odległości oraz możliwości podejmowania pracy stały się znacznie łatwiejsze, a mnóstwo ludzi zaczęło doceniać ten fakt i korzystać z niego. Dzięki uczestnictwie Polski w strukturach międzynarodowych mamy możliwość podejmowania działań zarobkowych w krajach zachodnich. Jednym z chętniej wykonywanych zawodów przez Polki jest opiekunka seniorów. Dowiedz się, czy agencje opiekunek osób starszych w Niemczech to lepszy sposób na zatrudnienie niż oferty od osób prywatnych.

Czy praca opiekunki osób starszych to dobra propozycja dla każdego?

Dla niektórych praca opiekunki osób starszych mogłaby wydawać się przyjemnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Wyjazdy do opieki to nie tylko długotrwałe kontrakty, ale również sezonowe wyjazdy, z tego też względu sporo osób interesuje się tego typu posadą. Należy jednak wiedzieć, że ta praca absolutnie nie jest przeznaczona dla każdego. Kandydatka zainteresowana pracą jako opiekunka seniorów powinna charakteryzować się zestawem cech charakteru, dzięki którym zarówno osoba zatrudniona do opieki, jak i sam podopieczny będą czuć się swobodnie, bezpiecznie i po prostu szczęśliwie.

Wśród takich cech charakteru należy wyróżnić przede wszystkim odpowiedzialność i naturalne poczucie troski o druga osobę. To one są zdecydowanie najważniejsze. Toć niemożliwym będzie otoczenie odpowiednią opieką osoby potrzebującej, jeśli nie posiada się odpowiedniego wyczucia w tej materii. Opiekunka seniorów powinna wykazywać się również empatią i współczuciem, co pomoże zrozumieć często cierpiących z powodu osamotnienia i innych problemów podopiecznych. Takie osoby często nie mają się do kogo zgłosić z obawami, opowiedzieć o troskach, problemach lub zwyczajnie poprosić o radę. Opiekunka w wielu przypadkach staje się osobą, która może aspirować do bycia przyjacielem seniora. Stąd kandydatka powinna wykazywać się również empatią. Taka więź zdecydowanie pomoże w późniejszych kontaktach oraz rozwiązywaniu różnych spraw, nawet tych wstydliwych, związanych ze stanem zdrowia.

Opiekunka osób starszych musi być odpowiedzialna. To właśnie na jej barkach spoczywa dopilnowanie kondycji i zdrowia podopiecznego. Musi ona wykonywać zadania związane z zaleceniami od lekarza, przede wszystkim dawkowaniem i pilnowaniem regularnego przyjmowania przez seniora leków, a także zachowaniem odpowiedniej diety i zdrowego trybu życia. Czasem ciężko przyzwyczaić seniora do zmiany diety, a pomagają temu umiejętności kulinarne, w tym przyjazne oku serwowanie posiłków.

Oczekiwaną kompetencją opiekunki osób starszych jest także kreatywność. To ona pozwoli na czerpanie obopólnej przyjemności ze wspólnego spędzania czasu. Opiekunka powinna potrafić wprowadzać ciekawe aktywności do codziennego życia. Wśród nich warto wyróżnić między innymi spacery po okolicy i poznawanie ciekawostek dotyczących otaczającej nas rzeczywistości, ćwiczenia fizyczne mające na celu zachowanie sprawności oraz przeciwdziałające zastojowi mięśni. Świetną propozycją na wspólne chwile jest także wymienianie się zwyczajami pochodzącymi z różniących się wzajemnie kultur oraz rozwiązywanie łamigłówek, co dodatkowo stymuluje pracę mózgu.

W pracy opiekunki osób starszych bardzo ważne jest opanowanie oraz logiczne działanie pod presją. Zdarzają się niestety sytuacje, w których trzeba działać stanowczo i z trzeźwym umysłem, nieprzysłonionym nerwami i stresem. Mowa tu na przykład o momentach, w których nastąpi wypadek i potrzebna jest sprawna pomoc. Takie sytuacje mogą okazać się bardzo stresujące. Opiekunka w codziennych działaniach powinna skupić się wyłącznie na swoich obowiązkach, bez dodatkowych problemów przysłaniających jej wykonywanie zawodu. Z tego względu warto podjąć współpracę z agencją pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech.

Agencje opiekunek osób starszych w Niemczech – czy współpraca się opłaca?

W Internecie można znaleźć mnóstwo ofert pracy jako opiekunka seniorów. To właśnie sieć stanowi główne źródło tego typu propozycji. Należy jednak pamiętać o tym, że w Internecie działa wielu oszustów i to również jedno z zagrożeń czyhających na opiekunki. Każda oferta musi być zweryfikowana w jak najdrobniejszych szczegółach, aby w późniejszym czasie nie niosła za sobą szeregu niekorzystnych i przykrych konsekwencji. Z tego też powodu znacznie łatwiej znaleźć w pełni realną i bezpieczną ofertę pracy na stronach agencji opiekunek osób starszych.

Oferty pracy dla opiekunek możemy więc podzielić na te, które wystawiane są przez osoby prywatne oraz agencje pracy dla opiekunek osób starszych. Bez ich odpowiedniej weryfikacji możemy spotkać się z tragicznymi w niektórych przypadkach problemami. Podpisując rzekomą umowę z niezweryfikowaną osobą prywatną i udając się na miejsce wykonywania pracy może okazać się, że pod wskazanym adresem nikogo nie ma, a jeśli do tego wpłaciliśmy przed przyjazdem jakąkolwiek zaliczkę to możemy zostać nie tylko bez miejsca do nocowania i zwrotów kosztu podróży, ale także całkiem sporej kwoty, która przeszła na konto oszustów. W najgorszym przypadku opiekunka zatrudniona przez fałszywe osoby na miejscu może zostać wciągnięta w brudne interesy lub wykonywać prace wchodzące w zakres tak zwanego „nowoczesnego niewolnictwa” i być wykorzystywana do innych celów.

Oferty pracy u osób prywatnych, które możemy oglądać w sieci niekiedy są ofertami znacznie lepiej opłacalnymi. To oczywiście pozory, które związane są z pracą bez umowy, czyli potocznie mówiąc „na czarno”. W rzeczywistości taka praca pozbawiona jest podstawowych świadczeń, w tym ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalnego. Brak ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku wystąpienia choroby lub wypadku wiąże się z bardzo drogą za zachodnią granicą prywatną opieką medyczną. W konsekwencji tego na dłuższą metę tracimy mnóstwo pieniędzy, również wtedy, gdy przechodzimy na emeryturę i jesteśmy pozbawieni profitów płynących z wykonywania pracy za granicą, które często są naprawdę wysokie.

Podjęcie współpracy z agencją opiekunek osób starszych w Niemczech pozwala uniknąć niepotrzebnych problemów. Najważniejszą różnicą, która dzieli pracę w agencji, a pracę „na czarno” u osób prywatnych jest umowa. Ten dokument zawiera wszelkie zasady współpracy opiekunki z agencją, określa jej zadania, dni wolne od pracy, terminy wypłacania zarobionych ciężką pracą pieniędzy oraz inne kluczowe informacje. Opiekunka pracująca z agencją jest w pełni ubezpieczona, a także ma zagwarantowane prawnie miejsce noclegowe i opiekę konsultanta, dzięki czemu nie musi martwić się o codzienność. Wspomniana opieka konsultanta jest kluczowa w przypadku pojawienia się problemów lub wątpliwości. Każda zatrudniona opiekunka jest przypisana do osoby, która świetnie zna się na lokalnym prawie i w sprawny sposób potrafi pomóc zatrudnionej osobie rozwiązać zastanawiające kwestie.

Bardzo ważne jest natomiast podjęcie takiej współpracy z dobrą firmą. Agencja opiekunek osób starszych w Niemczech Arkadia Care to właśnie jedna z bardzo solidnych agencji, dzięki którym możemy być pewni pełni opieki podczas codziennych obowiązków, wykonywanych w poczuciu bezpieczeństwa i braku stresów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx