Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Nowoczesne oświetlenie schodów i korytarza

W dzisiejszych czasach nowoczesne oświetlenie to bardzo ważna część aranżacji każdego wnętrza. Zastosowanie w korytarzu i na klatce schodowej odpowiednich lamp czy taśm LED pozwala uzyskać nie tylko niepowtarzalny efekt, ale także niezwykle funkcjonalne światło. Od momentu coraz szybszego rozwoju nowoczesnej technologii LED nie ma wątpliwości, że odpowiednie oświetlenie jest niezbędne przy aranżacji każdego pomieszczenia. W przypadku oświetlenia schodów lub korytarza odpowiednio dobrane i umiejętnie zainstalowane światło nie tylko stworzy wyjątkowy efekt, ale może zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić komfort. W naszym artykule omówimy wszystkie aspekty dotyczące nowoczesnych i inteligentnych instalacji oświetlenia schodów i korytarza.

Oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu

W pełni zautomatyzowane oświetlenie schodów pozwoli Ci zapomnieć o korzystaniu ze standardowych włączników światła. Oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu jest coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych, domowych wnętrzach, ale także w obiektach komercyjnych. Zastosowany czujnik wykrywa ruch i automatycznie włącza oświetlenie, które później po ustawionym czasie zostanie wyłączone. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które możemy wykorzystać zarówno w przypadku standardowych lamp, jak i taśm LED wyposażonych inteligentny sterownik schodowy LED. Oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu możemy zastosować zarówno w przypadku prostych klatek schodowych, jak i tych rozbudowanych o półpiętra. Zastosowanie dodatkowych czujnik w antresoli pozwoli automatycznie włączać światło, również wychodząc z pomieszczeń znajdujących się na półpiętrze.

Podświetlenie schodów taśmą LED

Wybierając oświetlenie na klatkę schodową, możemy zdecydować się na standardowe lampy, ale także wybrać nowoczesne rozwiązania wykonane w technologii LED. Taśmy LED doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia nocnego na schodach, ale również tworzą przyjemny klimat, dekoracyjne doświetlając wnętrze. Dziś dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED możesz zdecydować się zarówno na jednokolorowe paski, jak i te wyposażone w wielokolorowe diody RGB. Coraz większą popularnością cieszą się także cyfrowe taśmy LED, oferujące wiele efektownych animacji płynącego światła, które nie są dostępne w przypadku standardowych pasków. Wybierając oświetlenie schodów najlepiej zdecydować się na połączenie lamp głównych z dekoracyjnymi możliwościami taśm LED. Taki dobór oświetlenia pozwoli Ci cieszyć się dobrze doświetloną klatką schodową, która dodatkowo będzie efektownie ozdobiona przez dekoracyjne źródła światła.

Nowoczesne oświetlenie korytarza

Oświetlenie korytarza czy przedpokoju może być dziś zrealizowane na wiele różnych sposobów. Prężny rozwój technologii LED pozwoli wykorzystać do tego celu zarówno oświetlenie sufitowe, ścienne, jak i te zamontowane wzdłuż listw przypodłogowych. W przypadku oświetlenia korytarza warto zdecydować się również na połączenie głównego źródła światła z tym dekoracyjnym i ozdobnym. Dziś najczęściej na korytarzach w domach czy obiektach komercyjnych występują lampy sufitowe lub wpuszczane, a także kinkiety pozwalające na doświetlenie ciemniejszych przestrzeni.

Obecnie bardzo interesującym dodatkiem do tego rodzaju oświetlenia są taśmy LED. Wykorzystując w przedpokoju sterownik korytarzowy z cyfrowymi taśmami LED, będziemy w stanie stworzyć efektowną animację rozwijającego się światła. Prędkość takiej animacji, ale również wszystkie ustawienia będziesz mógł zmienić przy pomocy bezprzewodowego pilota, natomiast oświetlenie włączać lub wyłączać z wykorzystaniem włączników bistabilnych.

Taśma LED płynące światło

Efekt płynnie rozwijającego i zwijającego się światła można dziś uzyskać z wykorzystaniem cyfrowych taśm LED. Ten model pasków LED ze względu na zastosowanie mikroprocesorów sterujących na każdej z sekcji diod pozwala na indywidualne sterowanie taśmą LED co każdą diodę, co trzy diody lub co sześć diod. Budując oświetlenie schodów czy korytarza z wykorzystaniem cyfrowych taśm LED i odpowiednich sterowników (polski producent – dostępnych na https://marioled.pl/) będziesz w stanie uzyskać nie tylko niezwykle dekoracyjne i efektowne doświetlenie, ale także wiele indywidualnych animacji jednokolorowych lub wielokolorowych. Tak wiele możliwości i rozwiązań, które możesz zastosować przy oświetleniu schodów czy korytarza sprawia, że jedyną granicą aranżacji oświetleniowych tych pomieszczeń jest indywidualny pomysł ich użytkowników.

5 3 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx