Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Jakie są najbardziej opłacalne zawody?

Statystyki dotyczące zarobków zmieniają się każdego roku. Jakie zawody obecnie są najlepiej opłacalne i w którym kierunku pójść, by zarabiać konkretne pieniądze?

Najlepiej płatne zawody w 2023 roku- IT na pierwszym miejscu

Według rankingu przygotowanego przez kodilla.com, którego szczegółowe wyniki zobaczysz tutaj- https://kodilla.com/pl/blog/najlepiej-platne-zawody-top-10 najlepiej płatnych zawodów niewiele zmieniła się w porównaniu z poprzednimi latami. Co więcej, obecnie najlepiej płatne zawody nie wymagają ukończenia studiów, a jedynie wykazania się doskonałymi umiejętnościami. W stosunku do poprzedniego roku, obserwuje się wzrost wynagrodzenia aż w ponad 60% przypadków. Obecnie, co zresztą nikogo chyba nie dziwi, najlepiej płatną branżą na rynku jest IT. Branża ta jest niezwykle szeroka, jednak zdecydowanie najlepiej płatna jest praca programisty. Doświadczony pracownik miesięcznie może zarabiać nawet 35 000 zł. Nie jest wymagane wykształcenie, a jedynie doświadczenie i wiedza. Co więcej, wiedzę tę można zdobywać właściwie w każdym momencie, nawet bez wychodzenia z  domu.

Jak zostać programistą?

Aby zostać programistą, przede wszystkim należy wybrać język programowania, którego chcesz nauczyć się jako pierwszego. Najpopularniejsze języki programowania to Python, Java, C++, C# i JavaScript. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom i potrzebom. Możesz uczyć się programowania samodzielnie, korzystając z darmowych materiałów online, takich jak kursy, poradniki, artykuły i fora internetowe. Warto również dołączyć do grup programistycznych, w których można uzyskać wsparcie od innych programistów. Jeśli wolisz uczyć się w grupie lub potrzebujesz bardziej strukturalnego podejścia, możesz uczęszczać na kursy programowania oferowane przez szkoły programowania lub uniwersytety. Najlepszym sposobem na naukę programowania jest tworzenie własnych projektów. Zacznij od prostych projektów, takich jak aplikacje konsolowe, a następnie postępuj do bardziej zaawansowanych projektów, takich jak aplikacje mobilne lub strony internetowe. O tym, jak przebranżowić się na programistę można poczytać tutaj: https://kodilla.com/pl/blog/jak-sie-przebranzowic-na-programiste.

Co oprócz IT?

Na drugim miejscu spośród najlepiej płatnych zawodów znajdziemy bankowość i ubezpieczenia. Doskonale zarabiają nie tylko dyrektorzy, ale także doradcy klienta. Dochodową branżą jest także energetyka. Mamy tu na myśli fotowoltaikę, gazociągi czy energię elektryczną. Dochodową branżą jest także szeroko pojęte prawo, farmacja czy zasoby ludzkie. W dobie internetu dochodową branżą jest także ecommerce i szeroko pojęty digital. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://kodilla.com/pl/.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx