Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Jak ubezpieczyć nieruchomość od skutków przepięcia?

Przepięcie to zjawisko, które może wystąpić w sieci elektrycznej i jest wynikiem nagłego wzrostu napięcia powyżej standardowego poziomu, który przeważnie wynosi 230V w Polsce. W jaki sposób możemy ubezpieczyć swoją nieruchomość przed finansowymi skutkami przepięć? Wyjaśniamy.

Co powoduje przepięcia sieci elektrycznej?

Przyczynami przepięć są m.in. burze z piorunami, wyłączenie z sieci dużych odbiorników energii, zwarcie w sieci, a także nagły spadek lub wzrost napięcia. Przepięcia mogą poważnie uszkodzić urządzenia elektryczne w naszym domu lub mieszkaniu, a w niektórych przypadkach nawet doprowadzić do pożaru.

Aby zabezpieczyć swoją nieruchomość przed skutkami przepięć, istnieje możliwość ubezpieczenia majątkowego od tego ryzyka. Oczywiście możemy również zabezpieczyć nieruchomość specjalnymi systemami, które chronią przed skutkami, jakie może wywołać nagły skok napięcia w sieci elektrycznej.

Ubezpieczenie majątkowe a przepięcia

Polisa majątkowa chroni przed stratami finansowymi wynikającymi z uszkodzeń sprzętu elektrycznego w domu lub firmie, jakie są wynikiem przepięć w sieci. Ważne jest jednak, aby przy wyborze ubezpieczenia pamiętać, że każda oferta jest inna. W zależności od konkretnych warunków umowy, ubezpieczenie może obejmować różne rodzaje ryzyk, takie jak spalenie urządzenia, uszkodzenie mechaniczne, zalanie wodą itp. Warto zwrócić uwagę na szczegółowe warunki i wybrać ubezpieczenie, które oferuje najlepszą ochronę dla naszych potrzeb. Ponieważ przepięcie w największym stopniu zagraża wszelkim sprzętom RTV czy AGD, musimy dopilnować, aby były one uwzględnione jako przedmiot ubezpieczenia.

Koszt ubezpieczenia przed skutkami przepięć zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj nieruchomości, jej lokalizacja, zakres ubezpieczenia, stopień ryzyka wystąpienia przepięć w danym regionie oraz indywidualne preferencje klienta. W przypadku, gdy posiadamy w naszej nieruchomości drogie urządzenia elektryczne lub wyposażenie, warto zastanowić się nad wykupieniem takiego ubezpieczenia. Będzie ono kosztować od stu do kilkuset złotych i będzie przez 12 miesięcy chronić nasz majątek od skutków wybranych zdarzeń,

Ubezpieczenie majątkowe przed skutkami przepięć będzie chronić naszą nieruchomość nie tylko od skutków tego ryzyka, ale także kilku-kilkunastu innych zdarzeń. Dodatkowym rozwiązaniem, które warto przemyśleć, jest wykupienie usługi assistance domowy. Pozwala ono uzyskać wsparcie np. elektryka w sytuacji, kiedy sieć elektryczna w domu ulegnie niespodziewanej awarii. W ramach assistance domowego możemy skorzystać ze wsparcia serwisanta.

Ubezpieczenie majątkowe od ryzyka przepięć jest ważnym elementem ochrony majątku, dlatego warto rozważyć taką opcję. Poszukującym tego typu rozwiązania sugerujemy kontakt z multiagencją Eurofinance. Pomagamy w niej osobom, które chcą zabezpieczyć swój majątek najkorzystniejszą ofertą polisy majątkowej z możliwych. Mamy dostęp do ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, w związku z czym może zaproponować rozwiązanie, które będzie korzystne dla portfela klienta i zgodne z jego oczekiwaniami.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx