Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Certyfikat CIMA – co daje ten dokument?

Osoby aktywne zawodowo lub dopiero rozpoczynające swoją karierę, chętnie uczestniczą w rozmaitych kursach i szkoleniach, które otwierają przed nimi zupełnie nowe możliwości. Jednym z tych, który mógłby korzystnie wpłynąć na ich przyszłość zawodową, jest certyfikat potwierdzający kwalifikację Chartered Institute of Management Accountants. Czy warto się o niego starać? I kiedy warto go robić? Sprawdźmy!

Co daje certyfikat CIMA?

Certyfikat CIMA to międzynarodowo uznany certyfikat zawodowy, który potwierdza wiedzę i umiejętności w dziedzinie rachunkowości i zarządzania. Posiadanie certyfikatu CIMA może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie szans na zdobycie prestiżowej pracy, zwiększenie wynagrodzenia, a także rozwój kariery zawodowej. Certyfikat CIMA uznawany jest na całym świecie, a jego posiadanie daje pewność pracodawcom, że kandydat posiada nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również praktyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wykonywania pracy w dziedzinie rachunkowości i zarządzania. Mówiąc najogólniej, certyfikat CIMA, to ważna kwalifikacja, która daje nie tylko wiedzę, ale również możliwość lepszych zarobków. Na egzamin ten decydują się głównie osoby, które mocno wiążą swoją przyszłość z pracą w finansach. Kwalifikacja ta dedykowana jest profesjonalistom z dziedziny rachunkowości zarządczej i to im generuje wspomniane korzyści. Jest bardzo prestiżowa, w związku z czym jest honorowana na całym świecie i postrzegana jako niezwykle wartościowa składowa kompetencji pracownika.

Kto ma szansę na certyfikat CIMA?

Należy zacząć od tego, że by zdobyć certyfikat, trzeba się mocno postarać. Nastawić przede wszystkim na intensywną naukę. Egzamin jest bardzo trudny. W związku z tym praktycznie każdy, kto się do niego przygotowuje, bierze udział w specjalnych szkoleniach przygotowawczych. Warto zarazem podkreślić, że CIMA kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, więc szkoda byłoby je tak po prostu stracić w wyniku niezdania egzaminu końcowego. Na CIMA ma szansę osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z finansami i biznesem, jak też ta, która ma już wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.

Kwalifikacja CIMA to ważna i wielka sprawa. Wyjątkowa dla przyszłych dyrektorów finansowych i innych specjalistów z tej branży. Choć zdobycie jej wiąże się z szeregiem trudności, koniecznością przyswojenia ogromnego zasobu wiedzy i niemałym kosztem, jest warta uwagi. Dokument potwierdzający tę kwalifikację gwarantuje wyróżnienie się wśród osób z branży i generuje satysfakcjonujące perspektywy na przyszłość. By zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu Chartered Institute of Management Accountants, dobrze jest rozważyć uczestnictwo w szkoleniach przygotowawczych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx