Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?

Fot.: freepik.com

VPN to usługa, która zabezpiecza połączenie internetowe przez szyfrowanie ruchu i zmianę adresu IP. Dzięki temu nikomu nie jest w stanie podsłuchać naszego ruchu sieciowego. Zapewnia bezpieczeństwo połączenia, a także zwiększa naszą prywatność poprzez zmianę naszego adresu IP i lokalizacji. Możemy z niego korzystać na różnych urządzeniach, w tym na komputerach, smartfonach, a nawet na routerach Wi-Fi. Jest w pełni legalny i pozwala nam zachować prywatność oraz bezpieczeństwo w Internecie.

Jak działa VPN?

W swojej istocie, VPN to sieć komputerów, które są połączone ze sobą za pomocą szyfrowania. Szyfrowanie uniemożliwia osobom spoza sieci odczytanie informacji przesyłanych między komputerami. Dodatkowo, może być również wykorzystywany do maskowania adresu IP użytkownika, dzięki czemu śledzenie go w sieci jest prawie niemożliwe.

Jakie są korzyści  z korzystania z VPN?

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to doskonałe rozwiązanie, które zapewni, że Twoje dane będą chronione przed hakerami i innymi złośliwymi programami. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą w biznesie, czy tylko zwykłym użytkownikiem, wirtualna sieć prywatna może zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa i dostęp do treści, które mogą być zablokowane w niektórych regionach.

Istnieje wiele korzyści z posiadania takiej sieci, w tym poprawa prywatności online, bezpieczniejsze transakcje online, dostęp do treści, które mogą być zablokowane w niektórych regionach, oraz lepsza ochrona przed cyberatakami. Według ostatniego badania 70% firm odnotowało spadek cyberataków po wdrożeniu VPN.

Dla profesjonalistów biznesowych, jest niezbędny do ochrony wszelkich wrażliwych danych, które mogą być przesyłane przez Internet. 

Dla zwykłych użytkowników, oprogramowanie VPN może zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas przeglądania stron internetowych, a także dostęp do treści, które mogą być zablokowane w niektórych krajach. Dodatkowo, może pomóc chronić ich prywatność podczas korzystania z publicznego Wi-Fi.

Czy VPN jest bezpieczny? 

Jak najbardziej, korzystanie z VPN jest bezpieczne. Pomaga ludziom uniknąć śledzenia w sieci i zapewnić ograniczoną ochronę przed ryzykiem związanym z korzystaniem z publicznych sieci Wi-Fi. Może również zapewnić ochronę przed wirusami, a także może ukryć zawartość Twojego ruchu internetowego przed niektórymi obserwatorami i utrudnić Ci bycie śledzonym online. Podsumowując, korzystanie z VPN może być bezpiecznym i pewnym sposobem na przeglądanie Internetu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx