Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Dlaczego warto dojeżdżać do pracy na rowerze? Poznajcie najlepsze powody

Ceny benzyny są nadal bardzo wysokie i nic nie wskazuje na to, aby miały zmaleć. Rzeczywiście miesięczny koszt dojazdu do pracy samochodem wiąże się z dużymi wydatkami. A do tego dochodzi jeszcze zakup ubezpieczenia OC, a często i AC. Pomyślcie, że także awarie na drodze się zdarzają, co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Użytkowanie samochodu tanie więc nie jest. Ale można to zmienić. Wystarczy tylko postawić na rower. Dziś przedstawimy Wam najlepsze powody dlaczego warto to zrobić.

Powód 1: niska cena i duża oszczędność

Dobry rower można zakupić nawet za 2 tysiące, podczas gdy dobry samochód kosztuje niemałe pieniądze. 2 tysiące złotych nie starczą nawet na komplet opon, choćby do samochodu takiego jak Volvo C60. Do tego jazda na rowerze jest w pełni darmowa, a koszty użytkowania samochodu są dużym obciążeniem dla portfela. Zatem chcąc zaoszczędzić naprawdę warto zamienić samochód na rower i cieszyć się sporym ograniczeniem kosztów. A biorąc pod uwagę aktualne ceny, to takie działanie jest uzasadnione. Pomyślcie jeszcze, że roweru nie musicie ubezpieczać. Nie musicie też ciągle zastanawiać się, ile tym razem wydacie na paliwo. Oczywiście pewnym problemem może być brak kondycji, ale w sumie to problem typu nie problem, gdyż zawsze możecie wybrać rower ze wspomaganiem, czyli rower elektryczny. Jeżeli kondycyjnie nie będziecie dawać rady, to rzeczywiście wystarczy tylko włączyć wspomaganie. Koszt naładowania takiego jednośladu wynosi kilkanaście groszy.

Powód 2: koszty naprawy

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że koszty naprawy nawet małej usterki w samochodzie są bardzo wysokie. Gdy już człowiek musi oddać swój samochód do naprawy cały czas zastanawia się, ile tym razem będzie musiał zapłacić. A wiadomo już, że cena nie będzie niska. Na szczęście w przypadku roweru taki problem nie występuje. Naprawa rowerów w Białymstoku czy innym polskim mieście jest naprawdę bardzo tania. Ba, tanio jest nawet w Warszawie. Zatem jeżeli dojdzie do usterki, to nie musicie obawiać się o koszty. Nie musicie też bać się, że zostaniecie oszukani i zwyczajnie cena zostanie wywindowana, tak jak dzieje się to w wielu warsztatach samochodowych. Zwróćcie uwagę, że w serwisie rowerowym cennik zazwyczaj jest wywieszony, a to oznacza, że na pewno nie będziecie zaskoczeni kosztami naprawy, no chyba że tym, iż koszty są tak niskie.

Powód 3: ekologia

Powietrze jest bardzo zanieczyszczone i to fakt. Za winnego takiego stanu rzeczy uznaje się kopalnie, podczas gdy nie jest to prawda. Ludzie od dawien dawna palili węglem. Teraz robią to znacznie rzadziej, a i tak środowisko z roku na rok jest coraz bardziej zanieczyszczone. Kto więc jest odpowiedzialny? W dużej mierze samochody. Pomyślcie, że w obecnych czasach niemal każdy ma swój samochód i często niejeden. Dochodzi to tego, że włodarze wielu miast chcą wprowadzić zakaz wjazdu samochodów do samych centrów, co ma poprawić jakość środowiska. Dlatego właśnie warto zamienić rower na samochód i zrobić coś dobrego dla środowiska. Przynajmniej w ten sposób nie będziecie przyczyniać się do dużego smogu. Swoją drogą zrobicie też coś dobrego dla siebie. W końcu jazda na rowerze jest bardzo przyjemna. Ale taka aktywność wpływa również dobrze na stan zdrowia. Zmniejsza się ryzyko żylaków, ale i chorób serca czy niektórych typów nowotworów.

Powód 4: omijanie korków

Chyba nie zaskoczymy Was stwierdzeniem, że miasta są zakorkowane. Często wracając z pracy w korku trzeba spędzić godzinę i pomyślcie, że tak dzieje się codziennie. Nawet rano są już korki, a to wiąże się z tym, że trzeba wyjeżdżać do pracy wcześniej. Na szczęście zawsze możecie ominąć korki. Wystarczy tylko, że zamienicie samochód na rower i gotowe. To bardzo proste i szybkie.

Powód 5: moda

Lubicie być modni? Jasne, że tak. Dlatego też powinniście wybrać rower zamiast samochodu, bo to jest obecnie na czasie. Modne jest prowadzenie zdrowego i aktywnego życia i jest to moda, którą jak najbardziej szanujemy. Pomyślcie tylko, że to takie proste. Można zaoszczędzić, zrobić coś dobrego dla siebie i środowiska, ale też być modnym. Jedyne co musicie zrobić to właśnie wymienić samochód na rower.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx