Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Jaki wpływ na ekonomiczność jazdy ma dobra zabudowa do ciężarówki?

Dobra zabudowa ciężarowa to must-have w branży transportowej, ale i każdej innej, w której przewozi się na co dzień duże ilości towarów. Pozwalają na zoptymalizowanie kosztów przedsiębiorstwa i zabezpieczenie ładunków. Jednak mało osób wie, że zabudowy ciężarowe wysokiej jakości mogą mieć wpływ również na ekonomiczność jazdy, co również pozwala zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Dlaczego tak jest i co dokładnie w zabudowie ma wpływ na ekonomiczność jazdy, dowiesz się z tego artykułu. 

Zabudowy ciężarowe — sposób na obniżenie kosztów transportowych

Zabudowy ciężarowe optymalizują koszty łańcucha dostaw na kilka sposobów. Przede wszystkim chronią one towar przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Mokre od deszczu paczki, czy uszkodzone przez wiatr opakowania tracą na swojej wartości, a kontrahent może odmówić odebrania takiego zamówienia. Konieczność ponownej realizacji powoduje ogromne starty finansowe przedsiębiorstwa (nie wspominając już o utraconej reputacji i zgrzytach na linii dostawca-klient). 

Jeżeli przyczepa ciężarowa pochodzi od sprawdzonego dostawcy, który do jej produkcji wykorzystał wysokiej jakości materiały, to jest ona solidna i wytrzymała. Dzięki temu automatycznie wydłuża się czas jej żywotności oraz spada konieczność ciągłych napraw, czy serwisowania. To ogromna oszczędność, która pomaga w maksymalizowaniu zysków przedsiębiorstwa. 

Ale nie tylko jakościowe materiały są ważne przy produkcji przyczep ciężarowych. Odpowiednio zaprojektowane konstrukcje pojazdów pozwalają obniżyć koszty spalania. To oznacza, że dobra zabudowa do ciężarówki może mieć wpływ na ekonomiczną jazdę. 

Przyczepy ciężarowe, a ekonomiczność jazdy

Tak, jak zostało to wcześniej wspomniane, właściwa konstrukcja zabudowy ciężarowej będzie miała wpływ na niższe koszty związane ze spalaniem paliwa w trakcie jazdy. Odpowiedzialna za to będzie przede wszystkim masa własna przyczepy — im niższa, tym mniejsze spalanie całego pojazdu. Niższe spalanie wiąże się oczywiście z mniejszymi fakturami za paliwo. W czasach, kiedy koszty transportu mocno wzrosły, każde obniżenie ceny paliwa ma znaczący wpływ na ogólny rozrachunek budżetu firmy.

Jak widzisz, taki drobny element budowy, którym jest niska masa własna przyczepy ciężarowej, może pomóc Ci w optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa. Najlepsze oferty będą mieli oczywiście producenci przyczep Redos – są przykładem lidera w branży produkującej zabudowy ciężarowe. W jego ofercie znajdziesz wysokiej jakości nadwozia furgonowe, zabudowy plandekowe (https://www.redos.pl/zabudowy-plandekowe/) oraz wiele innych nadwozi, lub przyczep. Każdy z nich charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją o niskiej masie własnej, która pozwala na ekonomiczną jazdę. Redos w trakcie produkcji nadwozi i przyczep stosuje tylko wysokiej jakości materiały To sprawia, że zabudowy marki Redos są solidne, trwałe oraz wspierające budżet firmy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx