Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Czym charakteryzuje się serum do twarzy?

Bogate kosmetyki nawilżające przynoszą dużo korzyści dla skóry. Szczególnie jeśli są stosowane na noc i mają okazję działać wiele godzin i wnikać głęboko w skórę. Zobacz dlaczego warto stosować serum w codziennej pielęgnacji skóry i czym się wyróżnia ten kosmetyk.

Co to jest serum?

Serum to silnie skoncentrowany kosmetyk, który może być pomocny w walce ze starzeniem się. Może być stosowny w celu zapobiegania zmarszczkom, nie tylko na twarz, ale i na szyję oraz okolice dekoltu. Serum różni się tym od kremu, że jego działanie jest mocniejsze. Stosuje się je po to, aby wzmocnić działanie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nigdy nie zastępujemy kremu serum, bo są to dwa osobne kosmetyki, które należy stosować w określonej kolejności. Serum dostarcza skórze aktywnych składników, które wnikają głęboko w skórę, a nałożony później krem sprawia, że te składniki zostają w skórze, a nie ulatniają się. Ma wodnistą konsystencję i przez to jego składniki mogą odparować. Na szczęście krem zapobiega takiej sytuacji. Z kolei serum pozwala lepiej wchłaniać składniki aktywne z kremu. Jak widać jeden i drugi kosmetyk wzajemnie się uzupełniają, stąd najlepiej stosować je razem. Przyjemna konsystencja serum sprawia, że jego stosowanie jest jak zabieg w domowym SPA. Poza tym szybsze efekty przekonają każdą kobietę, 

Czy należy często stosować serum?

Można je zastosować w codziennej pielęgnacji, zawsze przed kremem albo potraktować jako chwilową, bardziej intensywną kurację. Na pewno na noc jest bardzo zalecane. Skóra w nocy ma zdolność regeneracji i większego wchłaniania i takie serum jest po prostu dużą ulgą dla skóry. Zawsze nanosimy serum na dokładnie oczyszczoną skórę. Kilka kropli wystarczy do efektywnego działania, należy je rozsmarować i poczekać aż się wchłoną. Serum jest bardzo wydajne, stąd jego zakup naprawdę się opłaca. Czasami używa się specjalnego rollera do aplikacji serum, choć nie jest to obowiązek. Używanie serum zależy od ogólnej kondycji skóry i czy wymaga ona intensywnej kuracji na już. Nie ma potrzeby obawiać się czystej postaci retinolu czy kwasu hialuronowego, bo jedna i druga substancja są dobrze tolerowane przed skórę. 

Poznaj działanie serum i jego rodzaje

Najbardziej znane jest nawilżające serum do twarzy na przykład z kwasem hialuronowym. Jest to substancja o udowodnionym, skutecznym i jednocześnie delikatnym działaniu. Działa wypełniające na zmarszczki i sprawia, że skóra jest odczuwalnie bardziej nawilżona i gładsza. Z czasem można zaobserwować spłycanie się zmarszczek. W serum często stosowany jest hialuron w czystej postaci lub jego duże stężenie. W zależności od potrzeb, można sięgnąć też po serum ujędrniające, witaminowe lub wygładzające. W tym ostatnim z kolei znany składnik to retinol, najbardziej przebadana substancja w terapiach anti age. Retinol ma właściwości wygładzające i wyrównujące koloryt skóry, sprawdza się w różnego rodzaju problemach skórnych. Najbardziej znane są serum z retinolem i z kwasem hialuronowym, a nawet połączeniem tych składników w jednym preparacie, dla jeszcze lepszej skuteczności.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx