Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Seminarium dla miast na temat Europejskiej Inicjatywy Miejskiej w Warszawie

28 czerwca 2023 r. w Warszawie odbędzie się seminarium dla miast zainteresowanych wnioskowaniem o fundusze na innowacyjne działania w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (EUI).Podczas Seminarium miasta będą mogły porozmawiać z Sekretariatem EUI o swoich projektach na indywidualnych konsultacjach – zachęca Ministerstwo Rozwoju i Polityki Regionalnej.

Europejska Inicjatywa Miejska (European Urban Initiative) to narzędzie wspierające miasta w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich o znaczeniu dla całej Unii. Celem EUI jest zapewnienie obszarom miejskim w całej Europie zasobów umożliwiających testowanie innowacyjnych rozwiązań powstałych w odpowiedzi na problemy miast oraz sprawdzanie, jak działają one w praktyce.

Resort funduszy, przypomina, że nabór jest otwarty dla wszystkich miast UE. Projekty muszą koncentrować się na jednym z trzech tematów:

  • zazielenianie miast 
  • zrównoważona turystyka 
  • wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się.

Do 5 października potrwa nabór wniosków.

Seminarium dla Aplikantów poświęcone wsparciu miast w procedurze naboru odbędzie się 28 czerwca 2023 r. w Warszawie w godz. 8.30 – 17.45.

„Zainteresowani będą mieli szansę wzięcia udziału w sesjach plenarnych oraz warsztatach przybliżających procedurę naboru wniosków do EUI. Podczas seminarium miasta będą miały możliwość sprawdzenia swoich projektów w trakcie indywidualnych konsultacji z Sekretariatem EUI. Na spotkaniu przedstawione zostaną również kwestie techniczne związane z formularzem aplikacyjnym, finansowaniem i zasadami kwalifikowalności czy budżetem projektu” – informuje MFiPR.

Link do rejestracji na seminarium dostępny jest TU.

Europejska Inicjatywa Miejska to kontynuator inicjatywy Urban Innovative Actions z okresu programowania 2014-2020.

Z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na realizację inicjatywy w okresie 2021-2027 przeznaczonych zostało 450 mln euro. Pieniądze te mogą być wydane na tworzenie i oferowanie możliwości oraz środowiska do wdrażania odważnych strategii miejskich. Dofinansowane projekty  przetestują  nowe rozwiązania, techniki i modele planowania, budując potencjał i dzieląc się wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Każdy projekt może otrzymać współfinansowanie w wysokości do 5 mln euro, z możliwością finansowania infrastruktury. Maksymalny poziom współfinansowania wynosi 80 proc. Na realizację projektów wyznaczono okres nie dłuższy niż 3,5 roku.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx