Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Michałów otrzymuje 5,5 mln zł na rozwój społeczności i biznesu

W Michałowie powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, w którym ulokuje się kilkanaście firm. Z kolei w ramach Centrum Wsparcia Mieszkańca rodziny z problemami znajdą pomoc. Umowy o dotacje z funduszy europejskich na takie przedsięwzięcia podpisał w poniedziałek, 26 czerwca, marszałek Artur Kosicki.

Pierwszy z projektów zakłada budowę obiektu o łącznej pow. ok. 590 mkw, w którym zaprojektowano 15 lokali użytkowych oraz salę konferencyjną, która będzie dostępna dla każdej ulokowanej tam firmy. Inkubator zostanie wyposażony w sprzęt multimedialny oraz meble. Projekt będzie kosztować w sumie 7,8 mln zł. Dotacja wyniesie 5,4 mln zł.

„Ta inwestycja ma na celu stworzenie w gminie Michałowo lepszych warunków do rozwoju przedsiębiorczości. To będzie nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb lokalnych firm, które chcą zrealizować swoje pomysły biznesowe” – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Rezultatem przedsięwzięcia będzie wprowadzenie nowych, dotychczas niedostępnych usług na lokalnym rynku. Inkubator rozpocznie działalność pod koniec roku.

Kolejna zawarta umowa zakłada wdrożenie na terenie gminy Michałowo kompleksowego wsparcia najbardziej potrzebującym rodzinom.

„Wspieramy biznes w regionie, ale nie możemy zapominać o tych najbardziej potrzebujących. Z tego względu konieczne jest zapewnienie kompleksowego wsparcia osobom w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Pomocą w tym projekcie zostaną objęte rodziny z terenu gminy, które wykazują największe problemy w codziennym funkcjonowaniu. Skorzystają one z pomocy psychologa, terapeuty, specjalisty ds. uzależnień czy prawnika”– tłumaczył marszałek.

Takie wsparcie otrzyma 20 rodzin. Szczególna pomoc zostanie skierowane do kobiet, gdyż, jak wynika z przeprowadzonej diagnozy społecznej, one najbardziej go potrzebują. W grupie znajdą się również osoby z niepełnosprawnościami. Wsparcie będzie udzielane w siedzibie Centrum Wsparcia Mieszkańca w Michałowie. Przedsięwzięcie będzie kosztować 84 tys. zł i będzie realizowane w partnerstwie z Fundacją Mała Ojczyzna. Dofinansowanie pokryje blisko 80 tys. zł.

Przyznane dotacje pochodzą z programu regionalnego, za który odpowiada samorząd województwa.

Źródło: podlaskie.eu

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx