Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Dlaczego powinieneś regularnie badać swój słuch?

Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów. Bez dobrego słuchu ograniczają się nasze kontakty i interakcje, a dodatkowo choćby w codziennych sytuacjach jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo, gdy np. nie usłyszymy jadącego za nami samochodu, gdy idziemy drogą wewnętrzną i dopiero głośny klakson uświadamia o jego obecności. W dzisiejszym poradniku dowiesz się dlaczego powinieneś regularnie badać swój słuch, a także jak wygląda badanie słuchu.

Badanie słuchu – sprawdź swój słuch w zakresie słyszenia różnych częstotliwości 

Badanie słuchu należy przeprowadzić, gdy zauważy się nagły lub stopniowy ubytek słuchu. Jeżeli są trudności ze zrozumieniem czyjejś mowy, trzeba często prosić o powtórzenie zdania, nie słyszy się wiele w warunkach ulicznych czy gwarnych miejscach, to należy przebadać słuch. Regularne badania słuchu pozwalają w porę wykryć problem i wdrożyć odpowiednie leczenie poprzez dobór aparatu słuchowego, który kompensuje ubytek słuchu. Każda osoba w wieku od 8 lat może i powinna przejść bezpłatne badanie słuchu.  Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy umówić się na badanie telefonicznie. Protetyk słuchu przyjmuje w 7 miejscowościach w Polsce. Możesz umówić się na badanie słuchu w Krakowie, a jeśli mieszkasz blisko stolicy Dolnego Śląska, to protetyk słuchu przeprowadzi badanie słuchu we Wrocławiu. Badanie audiometryczne umożliwia wykrycie niedosłuchu. Pacjent podczas badania słyszy dźwięki i ma za zadanie nacisnąć przycisk, gdy takowy usłyszy. Badanie wymaga też dobrego kontaktu werbalnego, z tego powodu jest przeprowadzane u dzieci od 8 roku życia. Ponieważ badanie audiometryczne wymaga ciszy wykonywane jest w wyizolowanym pomieszczeniu, aby jego wyniki były miarodajne. Warto wiedzieć, że badanie słuchu wraz z omówieniem wyników nie trwa dłużej niż 30 minut. Krótki czas wykonania to kolejny powód obok braku konieczności ponoszenia kosztów, by wybrać się do specjalisty i sprawdzić jakość swojego słuchu. 

Badanie audiometryczne i co dalej?

Jeżeli podczas badania audiometrycznego zostanie wykryty niedosłuch, to protetyk słuchu może dobrać odpowiedni aparat słuchowy. Można zakupić cyfrowy aparat w przystępnej cenie. To niezwykle małe urządzenie, które poprawia komfort codziennego życia. Dostępne są aparaty, które niwelują niedosłuch przewodzeniowy i odbiorczy. Co ważne można uzyskać aparat słuchowy z dofinansowaniem NFZ lub PFRON. Można dowiedzieć się więcej na ten temat, jak i zapisać na bezpłatne badanie słuchu, wchodząc na stronę: https://www.brandvital.eu/badania/badania-sluchu/.

Materiał zewnętrzny. Celem tego artykułu jest edukacja na temat badań słuchu. Zalecamy konsultację z profesjonalistą medycznym przed podjęciem decyzji dotyczących własnego zdrowia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx