Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Jaką zagęszczarkę do gruntu wybrać? Przegląd modeli Swepac

Zagęszczarki Swepac to profesjonalny sprzęt przeznaczony do wymagających zadań. Z powodzeniem można go stosować w branży budowlanej. Marka szczyci się wysoką jakością produkowanych urządzeń i ich niezwykłą wytrzymałością. W jej asortymencie znajdziesz zagęszczarki jednokierunkowe, dwukierunkowe, ubijaki do ziemi oraz urządzenia do obróbki betonu. Zapraszamy do naszego poradnika! Znajdziesz w nim garść przydatnych informacji na temat wspomnianych maszyn.

Zagęszczarka do gruntu — definicja i zastosowanie

Zagęszczarki to szeroka grupa maszyn budowlanych służących do zagęszczania podłoża. Proces przeprowadzany jest z wykorzystaniem wibracji. Z ich pomocą można ubić (zagęścić) niemal każdy rodzaj nawierzchni, poczynając od gruntu, a kończąc na kostce brukowej.

Urządzenia Swepac to maszyny przeznaczone do użytku profesjonalnego. Świetnie sprawdzą się podczas zagęszczania piasku, kruszywa czy asfaltu. Służą do ubijania ścieżek rowerowych, podbudowy pod budowę dróg samochodowych czy dużych powierzchni przeznaczonych na chodnik, parkingi czy też nawierzchnie pod inne konstrukcje budowlane. Ich lekka i kompaktowa konstrukcja sprawia, że można je stosować w miejscach ciasnych i trudno dostępnych. Każda zagęszczarka Swepac została tak skonstruowana, aby podołać nawet najcięższym zadaniom.

Czym kierować się przy wyborze zagęszczarki do gruntu?

Wybór zagęszczarki uzależniony jest od wielu czynników. Modele mają różnorodną specyfikację techniczną, dzięki czemu łatwiej znaleźć maszynę dopasowaną do potrzeb przedsiębiorstwa i wykonywanych w jego ramach prac. Nie ulega wątpliwości, że marka Swepac oferuje sprzęt profesjonalistom. Poniżej znajdziesz kryteria, którymi należy się kierować, wybierając zagęszczarkę.

Masa zagęszczarki

Marka Swepac oferuje duże zagęszczarki rewersyjne, jak i nieco mniejsze jednokierunkowe czy ubijaki do gruntu. Każdy z modeli ma inną masę. Profesjonalny sprzęt rewersyjny osiąga wagę nawet 500 kg, natomiast zagęszczarki jednokierunkowe oscylują w wadze od 50 do 150kg, z kolei najpopularniejsze ubijarki, zwane również skoczkami, ważą ok. 70 kg. Warto wiedzieć, że im większa masa własna urządzenia, tym lepiej i szybciej ubite podłoże.

Siła wymuszająca zagęszczarki

To parametr mówiący, ile energii przekazywanej jest przez płytę denną do podłoża. Im wyższa wartość, tym głębiej i szybciej maszyna ubija powierzchnię. Ma to bardzo duże znaczenie przy profesjonalnych pracach.

Płyta robocza (denna)

Wydajność ubijania uzależniona jest od wielkości i wytrzymałości płyty roboczej. Maszyny Swepac mają zamontowane elementy zrobione z trudnościeralnej stali Hardox®. Ponadto w wielu modelach istnieje możliwość nabycia wyposażenia dodatkowego zabezpieczającego zagęszczane powierzchnie brukowane (płyta Vulkollan®). Każda z tych cech ma duże znaczenie i wpływ na szybkość i jakość ubijanego gruntu.

Sposób zasilania

Dostępność paliwa to bardzo ważne kryterium. W profesjonalnych pracach świetnie sprawdzają się zagęszczarki spalinowe. Dedykowane są wszędzie tam, gdzie potrzeba jest zagęścić duży obszar, mają również większą moc od elektrycznych modeli. Natomiast urządzenia zasilane elektrycznie są sprzętem przeznaczonym do wykonywania prac wszędzie tam, gdzie wymagają tego warunki techniczne lub środowiskowe.

Co więcej, wybierając zagęszczarkę, należy się kierować indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Warto przeanalizować rodzaj ubijanego gruntu, wielkość przeprowadzanych prac i stopień skomplikowania czynności. Tylko wtedy można określić, która maszyna w pełni spełni określone wymagania.

Przegląd modeli zagęszczarek spalinowych Swepac

Każda zagęszczarka do gruntu Swepac cechuje się wysoką jakością i wytrzymałością, co potwierdza certyfikat ISO 9001. Poniżej przedstawiono ranking najlepszych oferowanych maszyn.

Zagęszczarka spalinowa F50

Maszyna ta, choć przeznaczona do lżejszych prac, może być wykorzystywana w bardzo ciężkich warunkach, ponieważ najważniejsze części silnika i przekładni pasowych umieszczono w obudowie z polietylenu. Urządzenie to wykorzystywane jest jako klasyczna zagęszczarka do kostki. Świetnie sprawdza się również w zagęszczaniu piasku, żwiru czy kruszywa kamiennego. Jej rama została wykonana z ocynowanej ogniowo stali, dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Waga maszyny wynosi 52 kg. Sprzęt zasilany jest benzyną bezołowiową.

Zagęszczarka rewersyjna FB235

Zagęszczarki rewersyjne to dwukierunkowe, wysoko wydajne maszyny służące do zagęszczania piasku, żwiru, kruszywa kamiennego i kostki brukowej. Proponowany model cechuje wysoka przyczepność do podłoża i kompaktowa konstrukcja pozwalająca dotrzeć nawet w trudno dostępne obszary. Co więcej, zagęszczarka Swepac została zaprojektowana z najwyższą dbałością o ergonomię pracowników, a niskie wibracje przenoszone na ramię operatora są jej wyjątkowym atutem. Uzyskano to dzięki połączeniu uchwytu za pomocą wysokiej jakości wsporników gumowych. Maszyna zasilana jest benzyną bezołowiową. Pojemność zbiornika wynosi 6 litrów. Waga urządzenia to 240 kg.

Zagęszczarka jednokierunkowa F92

Model Swepac F92 to maszyna o wszechstronnym zastosowaniu. Jej moc silnika wynosi 3,6 kW. Cechuje ją wysoka wydajność, a wszystkie najważniejsze części urządzenia zlokalizowano w odpornej obudowie. Dzięki temu sprzęt może pracować nawet w bardzo ciężkich warunkach. Rama maszyny została ocynkowana ogniowo, przez co odporna jest na korozję i negatywne warunki atmosferyczne. Uchwyt maszyny został tak skonstruowany, że wibracje są niemal nieodczuwalne dla użytkownika. Waga to 88 kg. Przy zastosowaniu dodatkowej płyty Vulkollan® idealnie wpisuje się we wszelkiego rodzaju prace brukarskie.

Już wiesz, na co zwracać uwagę, wybierając zagęszczarki Swepac. Mamy nadzieję, że trochę lepiej poznałeś asortyment marki, a po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową firmy. Znajdziesz tam mnóstwo porad i wskazówek dotyczących zagęszczarek. Jeśli zainteresował Cię ten temat, skontaktuj się z nami i podziel artykułem z innymi osobami!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx