Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Czapki marki PAJAK. Ochrona przed zimnem i słońcem podczas górskich wypraw i aktywności

Kompletując wyprawkę przed outdoorowymi wędrówkami, musisz pamiętać, że pogoda w górach szybko ulega zmianie, dlatego zawsze warto mieć ze sobą dodatkowe akcesoria, a w szczególności czapkę. Wyjaśniamy, dlaczego tak ważne jest, aby nie zapominać w górach o ochronie głowy i jakie rodzaje czapek trekkingowych znajdziesz w kolekcji polskiej marki outdoorowej PAJAK.

Czapka w góry – dlaczego musisz zabrać ją na zimową lub jesienną wyprawę?

Ochrona przed mrozem i wychłodzeniem organizmu

Choć większość modeli kurtek trekkingowych posiada kaptur, nie oznacza to, że podczas górskiej wyprawy, która odbywa się jesienią i zimą, można zapomnieć o założeniu czapki. Z pewnością słyszeliście, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła i choć naukowcy twierdzą, że na całej powierzchni ciała utrata ciepła jest taka sama, organizm dla przeżycia walczy cały czas o utrzymanie naszego mózgu w odpowiedniej temperaturze, w drugiej kolejności jest korpus naszego ciała, dopiero na końcu dłonie i stopy. Nie będzie nam ciepło w stopy i dłonie, dopóki nie zatroszczymy się o głowę, co dotyczy również snu w śpiworze. Wahania temperatury często mają miejsce w górskim klimacie, stąd tak ważne jest, aby nie dopuszczać do osłabienia organizmu przez rezygnację z noszenia czapki górskiej zimowej. Wychłodzenie ciała w górach wiąże się z wieloma niebezpiecznymi konsekwencjami związanymi z osłabieniem i utratą zdrowia, a w najlepszym razie skończyć może się potrzebą wycofania z wyprawy.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Choć na zimowej wyprawie martwimy się wpływem mrozu na nasz organizm, należy pamiętać, że słonecznie dni również powinny wzmóc naszą czujność. Im wyżej, tym bardziej jesteśmy narażeni na szkodliwe promieniowanie UVB, a co więcej, śnieg odbija od 80-90% promieniowania słonecznego. Dla porównania dane dla obszaru nieośnieżonego wynoszą 20%. Czapka będzie więc skutecznie chronić nie tylko przed chłodem, ale także słońcem, co dotyczyć będzie każdej pory roku.

Czapka z daszkiem marki PAJAK – kiedy ją nosić?

W asortymencie sklepu PAJAK dostępna jest również czapka z daszkiem. Choć jesienią i zimą może nie być potrzebna w czasie wyprawy, pozostałe pory roku i wiele sportowych aktywności sprawią, że czapka z daszkiem będzie Waszym ulubionym nakryciem głowy. Poranne bieganie, trekking w letni dzień czy wycieczka za miasto – czapka z daszkiem nie tylko ochroni przed promieniami UV Twoje oczy i twarz, ale także będzie stylowym i modnym dodatkiem do prawie każdej stylizacji.

Czapki zimowe w góry – znajdziesz je w asortymencie sklepu PAJAK

Polska marka PAJAK szczególną uwagę poświęca temu, z jakich materiałów powstają ich kolekcje. Topowymi produktami marki z Bielska-Białej są zimowe kurtki z unikalnym gęsim puchem, który został doceniony nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nic więc dziwnego, że ich czapki trekkingowe wykonane są również z najwyższej jakości materiałów, w tym z wełny owczej, wełny merino czy przędz, które zostały odzyskane w wyniku recyklingu. Użycie naturalnych materiałów zapewni ciepło bez uczucia przegrzania, co jest szczególnie ważne podczas wymagających wysiłku górskich wypraw czy aktywności związanych ze sportami zimowymi. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych posiadają klasyczny krój, co sprawi, że chętnie noszone są przez obie płcie.

Kompletując odzież i ekwipunek na górską wyprawę czy zimowy wypad na narty, musisz wziąć pod uwagę, jak szybko zmienia się aura w wysokich partiach gór oraz to, że czapka może przydać Ci się nie tylko w dzień, ale i w nocy. Jeśli nie dysponujesz śpiworem, który zakrywa całe ciało, wygodna czapka pozwoli Ci nie dopuścić do wychłodzenia organizmu, a także szybciej nagromadzić energię na kolejny dzień wyprawy.

Czapki PAJAK, które zachęcamy dołożyć do outdoorowej wyprawki, znajdziesz w sklepie internetowym marki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx