Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

11 grudnia 2023

Jak skutecznie osuszyć budynek po zalaniu? Poznaj usługi Hydrotakt!

Osuszanie jest pierwszą rzeczą po zalaniu budynku, którą powinniśmy się zająć. Zalanie budynku to sytuacja, której nikt z nas nie chciałby doświadczyć. Jej przyczyn może być wiele: od pękniętej rury u sąsiada nad naszym mieszkaniem po klęskę żywiołową. Z naszego artykułu dowiesz się o charakterystyce problemu i jego rozwiązywaniu z usługami firmy Hydrotakt.

Osuszanie po zalaniu i jego znaczenie dla zachowania kondycji budynku

Szybkość działania przy osuszaniu po zalaniu ma ogromne znaczenie. Trzeba sprawnie podejmować decyzje, aby skutki nie były katastrofalne. Niestety woda potrafi zniszczyć wyposażenie i konstrukcję budynku, więc jeśli nie będziemy szybko podejmować działań, może to nas słono kosztować.

Jakie są przyczyny zalania budynków?

Taki stan rzeczy ma swoje źródło w awariach wodno-kanalizacyjnych, gwałtownych nawałnicach i nieszczelnościach dachu czy niepozornych wyciekach z instalacji. W takiej sytuacji trzeba zastosować skuteczne metody osuszania mieszkania po zalaniu, które przywrócą pełną funkcjonalność lokalu. Ważne jest profesjonalne ocenianie stopnia zniszczeń, dobór odpowiednich metod osuszania oraz aktywne przeciwdziałanie ewentualnym skutkom ubocznym.

Skutki zalania

Zalanie to zjawisko, które niesie za sobą poważne konsekwencje, wpływając negatywnie na konstrukcję budynku oraz na zdrowie mieszkańców. Drewno może ulec rozkładowi, co może prowadzić do znacznego osłabienia struktury budowli. Stały kontakt z wilgocią powoduje korozję metalowych elementów, a budynek traci właściwości termoizolacyjne, co łączy się ze zwiększeniem kosztów ogrzewania. Woda wnikająca w ściany i fundamenty może prowadzić do ich pękania i degradacji.

Wilgotne powierzchnie stwarzają idealne warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Wydzielają one toksyny i alergeny, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych mieszkańców, takich jak reakcje alergiczne, astma czy inne schorzenia.

Zalanie budynku niesie ze sobą ryzyko zniszczenia wyposażenia wnętrz – mebli, sprzętów elektronicznych, dywanów i innych elementów. Woda może powodować trwałe uszkodzenia, korozję oraz utratę wartości tych przedmiotów.

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Firma osuszająca Hydrotakt oferuje profesjonalne podejście do rozwiązywania problemów związanych z zalaniem nieruchomości, prezentując różnorodne sposoby osuszania.

Hydrotakt wykorzystuje w osuszaniu ścian po zalaniu osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne, które pochłaniają wilgoć. Ta technika bezpieczna dla zdrowia. W zależności od typu zastosowanego osuszacza zgromadzona wilgoć wypuszczana jest na zewnątrz budynku lub skrapla się w zbiornikach.

W celu osuszania ścian po zalaniu Hydrotakt stosuje sprzęt cenionych międzynarodowych marek (Corroventa, AERIAL, TROTEC). Ich urządzenia charakteryzują się minimalnym zużyciem energii elektrycznej oraz dogodnymi wymiarami.

Jak osuszyć podłogę po zalaniu? Najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się osuszaniem i doradzi w wyborze odpowiedniej metody. Firma Hydrotakt stosuje nowoczesną technologię osuszania warstw pod posadzką, która stopniowo pochłania wilgoć aż do całkowitego jej usunięcia.

Odgrzybianie jako kluczowy element procesu osuszania po zalaniu

Pierwszym krokiem w odgrzybianiu jest skuteczne usuwanie grzybów i pleśni, które mogą rozwijać się w wilgotnych środowiskach. Istotnym etapem jest też dezynfekcja układów klimatyzacji i wentylacji. Wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii, które mogą przenosić się przez systemy wentylacyjne, zagrażając jakości powietrza w budynku. Odgrzybianie układów i usuwanie przykrych zapachów przy pomocy ozonu jest zatem niezbędne.

Zalety korzystania z usług profesjonalnej firmy – Hydrotakt

Profesjonalne firmy, takie jak Hydrotakt, zdają sobie sprawę, że czas ma kluczowe znaczenie w przypadku osuszania budynków po zalaniu. Dlatego podejmuje niezwłoczne działania, które pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie wilgoci.

Hydrotakt kładzie ogromny nacisk na prowadzenie pełnej dokumentacji powstałych szkód. Profesjonaliści sporządzają szczegółowe raporty i monitorują wszystkie postępy prac naprawczych. Są to między innymi fotografie zalanego pomieszczenia, zdjęcia samych uszkodzeń, rachunki za naprawę czy protokoły zniszczeń. Ta staranność jest przydatna w przypadku zgłaszania roszczeń w sprawie zalania do towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu klienci mogą liczyć na pełne wsparcie w procesie likwidacji szkód.

Firma Hydrotakt dysponuje zaawansowanym sprzętem, który jest niezbędny do skutecznego działania – takim jak osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne i inne profesjonalne narzędzia. Doświadczeni eksperci firmy potrafią dokładnie ocenić sytuację i dostosować strategię osuszania do indywidualnych potrzeb.

Skuteczność osuszania priorytetem po awarii
Szybkie i profesjonalne osuszenie budynku po zalaniu to kluczowa kwestia w minimalizacji szkód. Firma Hydrotakt w trudnych sytuacjach służy swoją ekspertyzą i doświadczeniem, by skutecznie przywrócić Twoją nieruchomość do pełnej użyteczności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx