Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Smak Tajlandii

Tajlandia to piękny kraj w południowo -wschodniej Azji położonym na Półwyspie Indochińskim. Państwo to jest monarchią konstytucyjną. Ponad 90% mieszkańców Tajlandii to wyznawcy buddyzmu. Wybierając się w podróż do Tajlandii oprócz wypoczynku w luksusowych hotelach i pobliskich plażach należy odwiedzić flagowe miejsca tego malowniczego kraju. 

BANGKOK

Bangkok, czyli stolica Tajlandii zdecydowanie powinna znaleźć się jako pierwszy punkt na liście miejsc do zobaczenia. Do głównych atrakcji turystycznych należy Wat Po, czyli Świątynia Spoczywającego Buddy. Jest to ogromny posąg złotego Buddy, który ma 46 metrów długości i 15 metrów wysokości. 

Kolejny obowiązkowy do zwiedzenia zabytek to Pałac i Świątynia Szmaragdowego Buddy. Jest to kompleks monumentalnych, zdobionych budynków, które były kiedyś rezydencją króla Tajlandii. 

Dodatkową atrakcją może być zwiedzanie zabytków Bangkoku przez korzystanie z przejazdów Tuk Tukiem oraz spróbowanie tradycyjnych potraw takich jak pad-thai. 

CO OPRÓCZ STOLICY?

Opuszczając ulice Bangkoku należy zobaczyć  pływający targ Damnoen Saduak, gdzie znaleźć można ogromne ilości owoców i innych regionalnych produktów. 

Kolejnym punktem obowiązkowym na mapie Tajlandii jest odwiedzenie Chiang Mai, gdzie znajdują się malownicze pałace i świątynie. W okolicach Chiang Mai znajdują się sanktuaria słoni, gdzie można oglądać te piękne zwierzęta z bliska, karmić je, a nawet kąpać się  z nimi w rzece lub błocie.  Miłośnicy natury dodatkowo mogą wybrać się na wycieczkę do narodowego parku Doi Inthanon, gdzie zdobyć mogą najwyższą górę Tajlandii, a podczas marszu podziwiać malownicze widoki. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx