Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 kwietnia 2023

Rzym – Miasto cudownych zabytków

W dawnych czasach mówiło się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W końcu to tutaj rezydowali władcy. Dzisiaj tak nie jest, jednak trzeba przyznać, że to bardzo znane, włoskie miasto nadal pełni znaczącą rolę i wielu turystów pragnie je poznać. Rzym nazywany jest inaczej Wiecznym Miastem i bardzo dużo tutejszych zabytków ma związek z chrześcijaństwem. Żeby dobrze poznać to miasto, trzeba tutaj przyjechać na dłuższy urlop.

 Do najważniejszych zabytków w tym mieście można chociażby wymienić Bazylikę św.Jana na Lateranie, Bazyilkę św.Pawła za Murzami, Bazyilkę Santa Maria Maggiorre. W całym mieście jest o wiele więcej znaczących kościołów, jednak w tym momencie warto wspomnieć o innych punktach w mieście, jak chociażby Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Fontanna Di Trevi. Nie można w tym momemncie zapomnieć o najsłynniejszych Schodach Hiszpańskich, gdzie urządzane są pokazy oraz sesje modelingowe. Te schody są naprawdę imponujące.

Watykan

To Wieczne Miasto znane jest chyba jednak z tego, że na swoim terenie ma jeszcze jedno państwo a mianowicie Watykan. Jak wszyscy wiedzą, jest to stolica Państwa Apostolskiego, gdzie na co dzień rezyduje Papież. W tym państwie – mieście na co dzień można spotkać wielu Polaków, którzy pielgrzymują do Bazyliki św.Piotra aby oddać hołd przede wszystkim naszemu rodakowi św.Janowi Pawłowi II. Będąc w Watykanie koniecznie trzeba zapoznać się z Muzeami Watykańskimi, fontannami na placu św.Piotra, który przylega centralnie do samej bazyliki na głównym Placu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx