Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 sierpnia 2021

Przeżyj krakowski dzień

Do Krakowa trzeba przyjechać. Jest to miasto związane ściśle z historycznymi dziejami Polski. Tutaj w końcu rezydowali kiedyś królowie i tutaj znajdowała się przez krótki czas stolica naszego kraju. Będąc w Małopolsce nie można zapomnieć o tym, że to miasto tutaj jest. Tutaj trzeba być i poczuć ducha tego miasta – tak mówią wszyscy rdzenni mieszkańcy stolicy Małopolski.

 Jeżeli mamy naprawdę bardzo mało czasu na zwiedzanie, to swój spacer po Krakowie warto rozpocząć od Plant Krakowskich. Otaczają one cały Rynek Główny i są pozostałością po murach miasta, które kiedyś w tym miejscu stały. Teraz Planty są parkiem, gdzie można gdzieniegdzie znaleźć ślady po dawnych basztach. W nich to właśnie rezydowali dawni mistrzowie z najróżniejszych cechów. Spacerując Plantami warto odnaleźć najsłynniejszą chyba ulicę Floriańską z charakterystyczną dla niej bramą. Przez tą bramę wiódł kiedyś trakt prowadząca na Wawel.

Rynek Główny i Wawel

  Ulicą Floriańską dojdziemy do najpopularniejszego kościoła w tym mieście a mianowicie do Bazyliki Mariackiej, gdzie znajduje się słynny obraz Wita Stwosza związany ściśle z „Legendą o Złotej Ciżemce”. Idąc dalej i kierując się ulicą Grodzką dojdziemy do największego zabytku w tym mieście – do Wawelu. To właśnie tutaj wieczny spoczynek znalazło wielu wybitnych władców naszego kraju. Tutaj także znajduje się najsłynniejszy Dzwoń Zygmunta, który uderza w najważniejszych chwilach dla Polski. Odchodząc od Wawelu kawałek dalej warto iść do jamy….Smoka Wawelskiego, który jest nie lada rozrywką dla turystów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x