Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Przeżyj krakowski dzień

Do Krakowa trzeba przyjechać. Jest to miasto związane ściśle z historycznymi dziejami Polski. Tutaj w końcu rezydowali kiedyś królowie i tutaj znajdowała się przez krótki czas stolica naszego kraju. Będąc w Małopolsce nie można zapomnieć o tym, że to miasto tutaj jest. Tutaj trzeba być i poczuć ducha tego miasta – tak mówią wszyscy rdzenni mieszkańcy stolicy Małopolski.

 Jeżeli mamy naprawdę bardzo mało czasu na zwiedzanie, to swój spacer po Krakowie warto rozpocząć od Plant Krakowskich. Otaczają one cały Rynek Główny i są pozostałością po murach miasta, które kiedyś w tym miejscu stały. Teraz Planty są parkiem, gdzie można gdzieniegdzie znaleźć ślady po dawnych basztach. W nich to właśnie rezydowali dawni mistrzowie z najróżniejszych cechów. Spacerując Plantami warto odnaleźć najsłynniejszą chyba ulicę Floriańską z charakterystyczną dla niej bramą. Przez tą bramę wiódł kiedyś trakt prowadząca na Wawel.

Rynek Główny i Wawel

  Ulicą Floriańską dojdziemy do najpopularniejszego kościoła w tym mieście a mianowicie do Bazyliki Mariackiej, gdzie znajduje się słynny obraz Wita Stwosza związany ściśle z „Legendą o Złotej Ciżemce”. Idąc dalej i kierując się ulicą Grodzką dojdziemy do największego zabytku w tym mieście – do Wawelu. To właśnie tutaj wieczny spoczynek znalazło wielu wybitnych władców naszego kraju. Tutaj także znajduje się najsłynniejszy Dzwoń Zygmunta, który uderza w najważniejszych chwilach dla Polski. Odchodząc od Wawelu kawałek dalej warto iść do jamy….Smoka Wawelskiego, który jest nie lada rozrywką dla turystów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx